Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dziesmu un Deju svētku kustība latviešiem pasaulē“

Trešajā kultūrtelpasvebinārā ievēl pārstāvniecības valdi

Laikraksts Latvietis Nr. 638, 2021. g. 24. febr.
Ieva Reine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vebināra dalībnieki. FOTO Publicitātes foto.

Ārvalstu latviešu kultūrtelpas trešajā tikšanās reizē notika atskats uz līdz šim paveikto ar diasporas māksliniecisko kopu vadītāju un dalībnieku iesaisti, kā arī tika sniegta informācija par aktuālajām atbalsta iespējām. Semināra noslēgumā, ar dažādu māksliniecisko jomu pārstāvju ieteikumiem, kultūrtelpa ieguva atbalstu veidot administratīvo un nozaru vadītāju grupu neatkarīgas ārvalstu latviešu kultūras profesionāļu darbības veidošanai, izvēlot tās valdi.

Pēc Ingunas Grietiņas-Dārziņas (Īrija) vebināra ievadrunas, ziņojumu par Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda darbību, projektu finansējumu sniedza Juris Ķeniņš (Kanāda), minot svarīgākos aspektus, kas jāņem vērā, piesakoties atbalstam. Lilija Zobens (Lielbritānija) sniedza pārskatu par koru dziesmu izvēli nākamajiem Dziesmusvētkiem. Starp ārvalstu latviešu komponistiem bija minēti J. Norvelis, L. Ritmanis, A. Jansons, A. Jērums, T. Ķeniņš u.c., tomēr būtu vēl vairāk jāapzin diasporas koru domas, lai paplašinātu izvēli un nākošo svētku repertuārā tiktu iekļautas patiesi spilgtākās kora dziesmas. Ņemot vērā lielo ārpus Latvijas dzīvojošo māksliniecisko kopu dalībnieku skaitu, ir jāsaskata arī iespējas iekļaut ne vien šos dažādos skaņdarbus un horeogrāfu darbus lielajos Dziesmu un deju svētkos, bet arī jādod iespēja piesaistīt talantīgus virsdiriģentus un virsvadītājus svētku tapšanā. Arī teātru nozare, ko pārstāv Ingmārs Čaklais (Lielbritānija) ar savu aktīvo darbību šobrīd ir radījusi apvienību no 21 kopas trīs kontinentos. Tomēr darāmo darbu sarakstā ir tiklab jauniešu, kā arī skatītāju un citu dalībnieku iesaiste, izmantojot dažādas saziņas valodas.

Vebināra noslēgumā notika balsojums, kurā kultūrtelpa ieguva administratīvo pārstāvniecību un arī koru un dejas nozaru izvirzītos kandidātus dalībai tās valdē. Drīzumā par to sekos atsevišķs ziņojums.

Semināra dalībnieki vienojās, ka nākamais kultūrtelpas vebinārs notiks 2021. gada 3. aprīlī.

Ieva Reine,
Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupa (Zviedrija)
9.02.2021.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com