Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sidnejā Parnell ielas svētki

Aizraujošs Maijas Kovaļevskas koncerts

Laikraksts Latvietis Nr. 638, 2021. g. 24. febr.
Valda Stīvensone-Robertsa (Stephenson-Roberts) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SidnejasLatviesuBiedriba

Maija Kovaļevska un Rolands Pīlmens (Roland Peelman). FOTO Ojārs Greste.

Maija Kovaļevska un Rolands Pīlmens (Roland Peelman). FOTO Ojārs Greste.

Koncerta programma (1).

Koncerta programma (1).

2021. gada 6. februārī koncerta apmeklētājiem Sidnejas Latviešu namā bija privilēģija izbaudīt starptautiski atzītā operas soprāna Maijas Kovaļevskas skaisto balsi. Sākotnēji rīdziniece Kovaļevska ieguva starptautisku ievērību pēc uzvaras Operalia dziedāšanas konkursā 2006. gadā, pirmo reizi Metropolitan Operā debitējot Mimì lomā, Pučini Bohēma (Puccini La Boheme). Kopš tā laika Kovaļevska Sidnejas publiku ir aizrāvusi ar Mimi lomu, nesen, 2019. gadā, dziedot Austrālijas Operā.*

Mūsu koncertam bija ļoti atšķirīgs raksturs, kurā tika svinētas mīlas dziesmas, šūpuļdziesmas un latviešu tautas dziesmas. Tā ietvaros brīnišķīgi izteiksmīgā un trakulīgā Tautiešami roku devu, garo Latvijas vakaru burvība Jāņa Mediņa Ir viens vakars un Jāzepa Vītola, kuru daudzi uzskata par latviešu klasiskās mūzikas tēvu, skaisto mīlas dziesmu kolekcija.

Kovaļevskas skatuves sniegums bija patiesi saistošs, viņai prasmīgi izmantojot tikai šalli, kas atspoguļo viņas milzīgo pieredzi un zināšanas – patiešām dramatiskās operas dīvas nosaukuma cienīga!

Klausītājus piesaistīja viņas liriskā un viļņojošā balss, Lūcijas Garūtas dziesmas Mēness laiva izpildījumā. Šo skaisto skaņdarbu prasmīgi pavadīja Rolands Pīlmens (Roland Peelman), kura lidojošās arpēdžijas atdarināja upes viļņus mēnesnīcā. Pīlmens saviļņoja klausītājus arī ar Sibeliusa savdabīgo, tomēr drūmo Valse Triste, kam sekoja Elenas Kats-Černinas (Elena Kats-Chernin) Sunday Rag apburošs izpildījums.

Koncerts noslēdzās ar Jāņa Mediņa dzīvespriecīgo Vasaras Idille un Lūcijas Garūtas apburošo šūpuļdziesmu Aijā dziesmiņa. Sidnejai noteikti bija gods izbaudīt šo ļoti intīmo un sentimentālo koncertu Maijas Kovaļeskas atzinīgi novērtētās un skaistās balss izpildījumā.

Valda Stīvensone-Robertsa (Stephenson-Roberts)
Laikrakstam „Latvietis“

* Red.: Mimì, Pučini operā „Bohēma“ (Puccini, „La bohème“) Maija Kovaļevska dziedāja Melburnā 2018. gadā un Sidnejā 2015., 2016., 2018. un 2019. gadā.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com