Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pa skatuves dēļiem atkal!

Sidnejas Latviešu teātrim top jauna izrāde

Laikraksts Latvietis Nr. 638, 2021. g. 24. febr.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SLT

No kreisās: sēž Andris Kariks, Bonija Viļuma; stāv Ilona Brūvere, Jānis Čečiņš, Jānis Grauds, Ojārs Greste. FOTO Ojārs Greste.

Sidnejas Latviešu teātra aktieri ir atsākuši 2021. gada darbību, gatavojoties pirmajai izrādei šim gadam. Covida iespaidota, SLT darbība bija samazināta 2020. gadā: izrādījām video ierakstus no agrāk nospēlētām lugām un piedalījāmies ar latviešu dzeju iestudējumu Latvijas Valsts svētkos.

Tas jau arī forši, bet cik jauki atkal visiem kopīgi piedalīties izrādes gatavošanā. Ir tāda jauka enerģija, kas rodas, kad pirmo reizi izlasa jaunu lugu. Tā enerģija uzplaukst vēl vairāk, kad sāk mēģināt. Ir pārrunas par lomām, situācijām ar režisoru Jāni Graudu; vārdu sakot, – ir sadarbība klātienē. Tas ir, kad sākās iedziļināšanās process, kad sāk iepazīties ar savas lomas raksturu, kad saliek kopā to, kā pats aktieris to lomu uztver, un kā režisors to redz. Un ir ļoti svarīgs režisora vērojums! Tam/tai ir arteur uzdevums – tas ir saliedēta radošā vīzija. Nekas nav sliktāks kā izrāde, kur katrs spēlē kā grib un kur nav saliedējums, nav viena vienota vīzija.

Man, kad sēdu skatītājos, ātri apnīk tādas izrādes un sāku ilgoties pēc mājām un labas grāmatas (vai pat vannu tīrīt!). Kad tēloju, tad arī ir ļoti svarīgi, jo tas ir, kas liek aktierim piepūlēties, liek sadarboties, kas rada spēles prieku un enerģiju, kad beidzot uziet uz skatuves, kostīmā un sāk dzīvot jaunā, vienotā lugas pasaulē.

Liekas gan, ka pēc tēlošanas hiāta*, ka tagad aktieru (Ilona Brūvere, Jānis Čečiņš, Andris Kariks, Ojārs Greste, Bonija Viļuma) pārrunas un mēģinājumi, lugas iestudēšanas process ir vēl pievilcīgāks. Ir vēlme sadarboties, radīt ko jaunu, būt kopā. Izrādes sagatavošana prasa daudz darba, bet aktieri un režisors iegūst arī daudz. Un galu, gala – iegūst arī skatītāji; tātad, mēs gaidām, kad jūs būsiet kopā ar mums!

Jums būs ideāla iespēja redzēt, kas ir šīs sadarbības galapunkts – jaunā izrāde. Tā būs Sidnejā, 15. un 16. maijā.

Es, kad eju uz teātra izrādi, gan gribu zināt, par ko tā ir. Par to nākamā rakstā. Pašreiz ir jādalās ar spēles prieku, ka mēģinājumi ir atsākti klātienē un ka izrāde top!

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“

* Red.: Hiāts – šķēlums, plaisa; sprauga.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com