Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pirkstiņspēles un Meteņa danča video

Mājsēdes laikā to sagatavo Rīgas Danču kopienas entuziasti

Laikraksts Latvietis Nr. 640, 2021. g. 10. martā
Rozīte Spīča -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
RigasLatviesuBiedriba

Rīgas Latviešu biedrība

Jauna deja, ko var dejot ārā. FOTO Rīgas Latviešu biedrība.

Metenim par godu Brigitas Puriņas izceptais tīstoklis. FOTO Rīgas Latviešu biedrība.

Mājsēdes laikā Rīgas Latviešu biedrības Rīgas Danču kopiena, kas apvieno RLB Folkloras komisijas draugus, nesēž kājas klēpī salikusi. Mazāk zināmu folkloras slāņu izpētes gaitā radīti vairāki pirkstiņspēļu un danču videoklipi.

Teņa dienai – 17. janvārim par godu YouTube kanālā atrodami pat divi klipi. Pirkstiņspēles atceroties, ko mums mācījušas mūsu vecmāmiņas un pirkstiņdanči, ko mēs paši esam mācījušies skolas laikā no saviem klasesbiedriem.

Savukārt, jaunais Rīgas danču Meteņa video piedāvā iepazīties ar jaunu deju, ko katrs var dejot ārā. Stāsta dejas horeogrāfs Ernests Spīčs: „Dzimu un bērnību pavadīju Sibīrijā, no kurienes atceros dziļo sniegu un dziesmu par skaisto jaunību. Paldies mūsu muzikantiem, kas atbalstīja ideju un atsūtīja mājās tapušos ierakstus. Turklāt Metenim par godu latvju saimniece Brigita Puriņa izcepa tīstokli, bet es izdomāju mazu dancīti, kuru kažokos un velteņos dejojām ģimenes mājas pagalmā. Jutos kā Sibīrijas sniegos.“

Ceram, ka Meteņa dancītis noderēs, lai izkustinātu mājsēdes laikā ierūsinātos locekļus, bet pirkstiņspēles patiks mazajiem skolnieciņiem. Videoklipus var atrast RLB Rīgas Danču Youtube kanālā.

Video tapis, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus. Visas darbības, lai sagatavotu videoklipu, notika attālināti – mūzikas ieraksti, dejošana, dziedāšana un video montāža notika tikai vienas mājsaimniecības ietvaros.

Rozīte Spīča,
koklētājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com