Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Konkurss diasporas skolu atbalstam

PBLA Izglītības padomes paziņojums presei

Laikraksts Latvietis Nr. 643, 2021. g. 31. martā
Raits Eglītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVA_PBLAIP

Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padome (PBLA IP) un Latviešu valodas aģentūra (LVA) izsludina konkursu diasporas latviešu skolu un izglītojošu pasākumu atbalstam 2021. gadā valstīs ārpus Eiropas. Finansējumu piešķir LVA no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde. Finansējumam drīkst pieteikties latviešu skolas ASV, Kanādā, Austrālijā, Dienvidamerikā un Dienvidāfrikā.

Šogad latviskās izglītības atbalstam pasaulē ārpus Eiropas ir pieejami 44 820 EUR latviešu nedēļas nogales skolām un vasaras vidusskolām, kā arī 37 800 EUR izglītojošu pasākumu nodrošināšanai (klātienes vai attālināti semināri, kursi, meistarklases, konferences).

Līdzekļus augstāk minētajiem pasaules reģioniem administrēs PBLA, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar LVA. Līdzekļu sadali veiks PBLA IP Finansējuma komisija, vadoties pēc konkursu nolikumiem, kuri publicēti LVA mājaslapā www.valoda.lv un PBLA mājaslapā www.pbla.lv/izglitiba/.Pieteikšanās vienam konkursam neizslēdz pieteikšanos otram.

PBLA aicina iepazīties ar abu konkursu nolikumiem un pieteikt savus projektus līdz 2021. gada 19. aprīlim. Pirms pieteikšanās lūdzam uzmanīgi iepazīties ar konkursu nolikumiem.

Pieteikumi aizpildāmi un iesūtāmi elektroniski. Pieteikuma anketa diasporas skolu finansējuma konkursam: https://ej.uz/pblaskolas2021

Pieteikuma anketa izglītojošu pasākumu finansējuma konkursam: https://ej.uz/pblapasakumi2021

Saskaņā ar nolikumu Finansējuma komisija apkopos pieteikumus un veiks finansējuma sadali četru nedēļu laikā, slēdzot līgumus ar mītņu zemju centrālajām organizācijām: ALA (ASV), LNAK (Kanāda), LAAJ (Austrālija). Valstīs, kurās centrālās organizācijas nepastāv, līgumi tiks slēgti ar skolu vadību. Līdzekļus saņemot, skolas pārzinim (vadītājam) būs jāpiekrīt iesniegt atskaites par saņemtā atbalsta izlietojumu līdz 2021. gada 25. novembrim.

Raits Eglītis,
PBLA izpilddirektors
Rīgā, 2021. gada 19. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com