Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Izcils apbalvojums tieslietās

Agneses Mekvinijas balva Zintai Harisai Kvīnslandē

Laikraksts Latvietis Nr. 643, 2021. g. 31. martā
Māra un Arnis Siksnas -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Zinta Harisa (Harris). FOTO Jason Malouin Photography.

Harris_Zinta_2

Austrālijā, tāpat kā gandrīz visur pasaulē, tieslietās sievietes tikai tagad sāk ieņemt vadošus posteņus un mainīt iestigušas tradīcijas. Kvīnslandes Juristu apvienības (Queeensland Law Society) augstākais apbalvojums sievietēm, kuras paver jaunus ceļus ir nosaukts Agneses Mekvinijas (Agnes McWhinney) vārdā, jo viņa 1915. gadā bija pirmā sieviete, kurai piešķīra advokātes tiesības Kvīnslandē (arī vispār Austrālijā). Ar šo pirmo saules staru sākās atkusnis, un līdzīgas iespējas tieslietu jomā pavērās arī citām sievietēm.

Šogad, 2021. gadā, Agneses Mekvinijas balvu (Agnes McWhinney award) 12. martā piešķīra Zintai Harisai (Harris) (dzimusi Siksna) ar vārdiem: atzīstot viņu kā juristi-sievieti, kas juristu profesijā ir veicinājusi ceļu tiem, kuri ir ap viņu un kuras nodošanās un kalpošana savā profesijā roda ārkārtīgu ietekmi“*

Jau 2019. gadā Zinta par savu darbu saņēma vairākas godalgas, kā tas aprakstīts 2019. g. 3. novembra laikraksta Latvietis Nr. 569**. Bet šīgada balva apstiprina to, ka viņas netradicionālā sadarbības (collaborative) pieeja savu klientu mantojumu problēmu risināšanā, tiešam ir ievērota un iespaido arī citus šai laukā. Viņa uzsver, ka tas viss nāk no pieredzes, ka daudziem parastā, agresīvā cīņa par mantu nepatīk, bieži veicina naidu un rada klientiem ilgstošas sāpes un zaudējumus.

Balvu saņemot, viņa savā runā teica, ka, pārdomājot ko visvairāk gribētu mainīt savā profesijā, viņa saprata, cik daudz vairāk var panākt ar savstarpēju izrunāšanu, saprašanu un vēlmi problēmas risināt, nevis karojot, lai kaut ko savam klientam vinnētu.

Mēs priecājamies par viņas sekmēm un ceram, ka kādreiz Zintai būs iespēja ar savu darba pieeju iepazīstināt arī Latvijas tieslietu saimi.

Māra un Arnis Siksnas
Laikrakstam „Latvietis“

* „recognising her as a female practitioner who has facilitated a pathway within the profession for those around her and how her ordinary commitment and service to the profession and community has an extraordinary effect.“

** https://laikraksts.com/raksti/9246Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com