Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pūpols, pūpols, apaļš kā pūpols,

Vai dosi Lieldienās olu?

Laikraksts Latvietis Nr. 644, 2021. g. 7. apr.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lieldienu gaidās. FOTO Andrejs Grigulis.

Kanberas Latviešu biedrības rīkotais, nu jau ikgadējais, pirms Lieldienu saiets notika šī – 2021. gada 28. martā ezera Lake Burley Griffin krastmalā.

Kā parasti, šie saieti kopā pulcina kā vecākās paaudzes, tā arī ģimenes ar bērniem, lai kopīgi priecātos latviešu tautas Lieldienītes tradīcijās.

Ivetas Leitase (KLB latviešu skolas vadītāja) kopā ar palīgiem bija atbildīga par šī saieta veiksmīgu ritējumu: notika olu ripināšana, zaķa paslēpto olu meklēšana, un, lai odi nekož, pamatīga šūpošanās lielajās šūpolēs.

Olu krāsošanas sacensībās bija trīs tiesneši, lai izmeklētu trīs veiksmīgākos, krāsoto olu īpašniekus.

No pierakstītajiem folkloras avotiem Leitase lasīja par ticējumiem un parašām, kas ir jāveic Lieldienītes laikā. Atmiņā palika sekojošais: Pūpolsvētdienā nedrīkst ķemmēt matus!

Savukārt, KLB priekšnieks Juris Jakovics bija izkārtojis virtuālo sarunu ar Latvijas vēstniecības darbinieci Ievu Apini, kas patlaban ir izolācijā Sidnejā. Saieta dalībnieki sveica viņu Austrālijā un – uz satikšanos Kanberā!

Bet, kas ir ar pūpoliem un pūpološanu?

Vēl pirms 15 gadiem Kanberas strautu malās auga pūpolu krūmi, un pūpološana notika daudzās latviešu mājās Pūpolu svētdienas rītā. Diemžēl, Kanberai paplašinoties, pūpolu krūmi ir pazuduši.

Apvaicājoties puķu veikalos, neviens nespēja sagādāt pūpolu zarus.

Sarunās ar paziņām, baudot bagātīgus uzkožamos, bija pienākusi pēcpusdiena, un lielais apmeklētāju pulks (apmēram 60) sāka palēnām doties mājup.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com