Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek Latviešu ciemā (1)

Zupa brīvībā (Latviešu Ciema mājiņu iedzīvotāji satiekas)

Laikraksts Latvietis Nr. 645, 2021. g. 13. apr.
Betija Plūme -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Pavāri Svens un Ērika. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

No kreisās: Elvīra un Betija. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Mums Ciemā šodien ir lielas svinības – pirmais solis uz brīvību. Taisni pirms gada februārī mums bija zupas vakariņas. Martā tās nedrīkstēja būt, un mūs ielika aizsprostā. Veselu gadu bija jāgaida uz Ērikas un Svena rūpētām zupām un saldo ēdienu. Šie abi čaklie cilvēki izdomā un piestrādā katru reizi savādākas vakariņas, un rezultāts vienmēr ir slavas pilns. Šī bija pirmā reize gada laikā, kad mēs varējām saiet kopā lielākā skaitā.

Viņi izdomāja mums pasniegt kaut ko latvisku. Kas gan var būt piemērotāks kā skābeņu zupa? Jau laikus gāja savākt skābenes, tās tika mazgātas, kapātas un vārītas. Šķīvī nebija tikai zaļās lapiņas, bet arī citas saknes. Netika aizmirstas olas, ko uzbēra kā skaistu dekorāciju. Kur nu vēl liela karote ar skābo krējumu, arī acīm vajag pamieloties, ne tikai vēderam.

Pēc tam nāca saldais ēdiens. Tas bija tik garšīgs, un bija jāēd lēnām, lai izbaudītu visu tā sastāvu. Žēl, ka mēs nedrīkstējām dziedāt, jo vismaz tā mēs kopīgi būtu pateikušies čaklajām rokām. Galdu rotāja viena skaista roze un pudeles, kas bija ne tikai dekorācijai.

Arī mēs, mājiņu cilvēki, jau laikus sākām pucēties uz pirmo izpriecu gada laikā. Visu šo garo laiku mēs nedrīkstējām svinēt lielākā skaitā nevienu jubileju. Bija jādomā, ko vilkt mugurā, kādas drēbes izvēdināt, jo tās bijušas skapī ieslēgtas jau ilgu laiku. Draugu un kaimiņu sejas vairāk nesedza maskas. Bija iepriecinoši redzēt smaidus un prieku visapkārt.

Zupa apēsta, trauki novākti, bet mēs vēl ilgi sēžam pie galdiem un negribas iet mājās. Mēs esam dzīvojuši katrs savā mājā un ilgojušies pēc cilvēkiem. Esam beidzot brīvībā, un gribas šo mirkli paildzināt pēc iespējas garāku. Mājā jau ilgu laiku nav dzirdētas citas balsis, kā tikai no TV vai radio. Dzirdu čalas pie blakus galda un negribas iet atpakaļ uz tukšo māju.

Paldies par čaklajām rokām, laipnajiem vārdiem un pilno vēderu!

Betija
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com