Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Krodziņa vakars ar novusu

Tika atklāti jauni novusisti ar acīm redzamu talantu.

Laikraksts Latvietis Nr. 645, 2021. g. 13. apr.
Jānis Kārkliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Novuss DV mītnē Melburnā. FOTO Juris Vīksne.

Novuss DV mītnē Melburnā. FOTO Koi Nemiro.

Jau vairākus gadus Daugavas Vanagu Melburnas nodaļa savu ikgada Krodziņa vakaru ciklu sāk ar viktorīnas vakaru. Šogad sakarā ar COVID-19 ierobežojumiem, kas skar dalībnieku skaitu, tika nolemts Viktorīnas vakaru nerīkot, bet tomēr gribējās rīkot ko vairāk nekā parastu Krodziņa vakaru.

Krodziņa vakara vadītājs, Juris Vīksne sazinājās ar Daugavas Vanagu novusa kopu un nolēma piedāvāt iespēju paspēlēt vai iemācīties novusu. Līdz šim novusa kopa savas treniņa spēles bija noturējusi trešdienās dienas laikā Latviešu Ciemā. Tas nozīmēja, ka kaut arī daudzi, kas vēl strādā algotu darbu un gribētu iemācīties spēlēt novusu, nevarēja piedalīties novusa kopas spēlēs. Tā radās ideja arī sākt novusa spēles noturēt vakaros.

Tā piektdien, 26. februārī, Daugavas Vanagu mītnē bija ieradušies ap 25 interesenti – gan tie, kuri vēlējās iemācīties novusu, gan tie, kuri jau ļoti labi to spēlē un grib turpināt to darīt draugu pulkā, gan arī tādi, kas tikai gribēja pavadīt jauku vakaru Daugavas Vanagos. Daugavas Vanagu mītnes zālē bija uzstādīti trīs novusa galdi, un tautu zālē sagaidīja vairāki novusa kopas spēlētāji, ieskaitot Daini un Maiju Balcerus, Pēteri Mežaku, Aiju Van Oosterom, Edvīnu Jansonu, Andreju Lazdiņu un Svenu Zaļumu, kuri bija gatavi iemācīt novusa māku tiem, kas to vēl neprata. Tos, kuri vai nu vēl nebija gatavi uzspēlēt, vai spēlētājus, kuri vēlējās kādu atspirdzinājumu pie bāra, gaidīja Krodziņa vakara sirds un dvēsele Juris Vīksne. Uz krodziņa vakaru bija ieradušies gan regulārie Krodziņa vakara dalībnieki, gan novusa kopas biedri, gan arī tādi, kurus ļoti reti redz kā Krodziņa vakaros, tā novusa spēlēs. Visiem liekas interesēja šī jau vecā latviešu sporta spēle, un pat tika atklāti jauni novusisti ar acīm redzamu talantu.

Vakars pagāja jauki un ātri, un, kad sāka novākt novusa galdus, neviens nemaz vēl nedomāja par mājās braukšanu. Cilvēki tad tikai sāka pārrunāt ne tik vien par novusu un iespējām to spēlēt arī vēl nākotnē, bet arī citas svarīgas lietas, kā nākošos Krodziņa vakarus un Melburnas latviešu sabiedrības aktivitātes atsākšanu klātienē. Kad pēdējie vakara dalībnieki atstāja Daugavas Vanagu mītni, bija jau pāri pusnaktij.

Sirsnīgs paldies Dainim Balceram un Jurim Vīksnem par vakara izkārtošanu un ideju apvienot novusa spēles ar Krodziņa vakaru. Paldies arī novusu kopas dalībniekiem par gatavību pavadīt piektdienas vakaru Daugavas Vanagu mītnē un iepazīstināt jaunos spēlētājus ar viņiem jau iemīļoto novusu.

Novusa spēles turpinās notikt Krodziņa vakaros katra mēneša pēdējā piektdienas vakarā no plkst. 19.00, kamēr vien būs interese. Ņemot vērā interesi, kas tika izrādīta šajā pirmajā novusa vakarā, liekas spēles kopā ar Krodzina vakariem kļūs par tradīciju un turpināsies vēl ilgu laiku. Uz redzēšanos kādā no nākošiem Krodziņa vakariem vai nu lai uzspēlētu novusu, vai lai vienkārši pavadīt jauku vakaru draugu pulkā Daugavas Vanagos.

Jānis Kārkliņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com