Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Burvja vārdiņi – „Epidemioloģiskās drošības prasības“

Laikraksts Latvietis Nr. 648, 2021. g. 4. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Beidzot ir atrasts līdzeklis, kā atbrīvoties no dižsērgas, un no visiem nejaukiem ierobežojumiem. Nē, tā nav vakcinācija, tas ir kaut kas daudz vienkāršāk. Nav vajadzīga nekāda zinātne. Vienkārši trīs burvju vārdiņi: „Epidemioloģiskās drošības prasības“. Vajag tikai šos trīs vārdiņus izdvest, un viss ir kārtībā.

Nav svarīgi, vai šīs „prasības“ ir pamatotas zinātnē, vai pat elementārā loģikā. Galvenais, ka ir uz kā atsaukties.

16. aprīlī Vidzemes koncertzālē „Cēsis“ notika koncerts „Klātbūtne“, kuru translēja gan televīzija, gan radio. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un Valsts akadēmiskais koris „Latvija“. Publikā bija tikai divas personas. Esot tikušas ievērotas visas „epidemioloģiskās drošības prasības“, bet, par spīti tam, iknedēļas darbinieku testos vēlāk atklāti 29 inficēšanās gadījumi, pārsvarā mūziķu un koristu starpā. Nav droši zināms, vai inficēšanās notikusi koncerta laikā, vai citur.

Apmēram 65 mūziķu lielajā orķestrī varēja manīt masku tikai vienai vijolniecei. Un koristiem, protams, arī nebija masku. Pusotru stundu garajā koncertā bija visas iespējas vīrusam izplatīties. Ja arī valsts uzskata, ka profesionālie mūziķi nav jāaizsargā tik pat cītīgi, kā „parastā tauta“, tad kas liedza pašiem mūziķiem mazliet vairāk rūpēties par savu un savu kolēģu veselību?

Pandēmija plosās, katru dienu mokas un mirst cilvēki dēļ Covid-19, bet Saeima, būdama gudrāka par ministru kabinetu, ceturtdien lēma atļaut no 7. maija sabiedriskās ēdināšanas atsākšanu āra terasēs – tieši to, ko otrdien nebija pieļāvis ministru kabinets.

Deputāts Krišjānis Feldmanis lepojās: „Gan komisija atbalstīja, gan pēc tam Saeima. Visi var teikt, bija universāls Saeimas atbalsts šim lēmumam. Visās sabiedrības grupās, visu partiju vēlētāji, acīmredzot ir izteikuši to vēlmi pēc kaut kādas svaigas pieejas, pēc reālas rīcības krīzes vadībā.“

Tātad burvju vārdiņi: „epidemioloģiskās drošības prasības“, un drīkstēs bez maskām cieši sasēsties vairāki cilvēki no divām mājsaimniecībām un, teiksim, stundas garumā virināt mutes un priecāties vīrusa mākonī. Ne jau visur un vienmēr būs vējiņš, kas vīrusu aiznes prom (uz nākamo galdu – 2 metru attālumā?).

Vai nebūtu laiks izmainīt skanīgos viltus burvju vārdiņus pret patiesām epidemioloģiskās drošības prasībām?

GN
2021. g. 4. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com