Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ģimenes diena un Baltā galdauta svētki

MLB Daugavas skolā

Laikraksts Latvietis Nr. 650, 2021. g. 19. maijā
Dzintra Latiša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
MLBDaugavasSkola_2v

Melburnas Latviešu biedrības Daugavas skolas saime. FOTO no Valdas Jefimovas personīgā arhīva.

Baltā galdauta svētki. FOTO Māra Rumpe.

Ģimenes dienas koris diriģentes Lilitas Lauriņas vadība. FOTO Ieva Plaucs.

1. klases tautas dejas Ģimenes dienas svinībās. FOTO Kārlis Jēkabsons.

Baltā galdauta svētki. FOTO Māra Rumpe.

Šogad Melburnas Latviešu biedrības (MLB) Daugavas skola atzīmēja Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, priecājoties par Latviešu tautas tērpiem. Nedēļu iepriekš, Folkloras stundā, bērni sāka iedziļināties un iepazīstināties ar tērpu rakstiem un novadiem.

1. maijā visai skolas saimei bija vienreizēja iespēja apskatīties tautas tērpu izstādi un konsultēties ar mūsu vietējām tautas tērpu ekspertēm – Laimu Kaivu un Āriju Baumani.

Skolotājas Valdas Jevimovas vadībā skolas saime sapulcējās pa ģimenēm, un katra ģimene kaut ko pastāstīja par savu tautas tērpu/iem. Viens no Kurzemes, viens nodots no paaudzes uz paaudzi... utt Bija patiešām interesanti noklausīties šo bagāto vēsturi un informāciju!

Visi tad pulcējamies pie svētku Baltā galdauta, kur katram bērnam un pat vecākiem gaidīja gards saldumiņš.

MLB Daugavas skolas pārzines Ģimenes dienas runa.

Mātes diena, mums latviešiem arī ģimenes diena. Vai atceraties, kā mēs šo dienu atzīmējām pagājušā gadā Mēs nedrīkstējām iet apciemot savas māmiņas, vecmāmiņas, vectēvus vai pat savas vecvecmāmiņas. Drīkstējām tikai sazināties. lietojot telefonu vai citus elektroniskus aparātus. Daži varēja sarunāties tikai katram stāvot savā pusē logam. Un mūsu pašu Daugavas skolas Ģimenes dienas sarīkojums notika attālināti, katram sēžot savās mājās. Tas bija tāds neparasts veids, kā svinēt šo dienu.

Bet šodien mēs priecājamies, jo drīkstam satikties, drīkstam kopā ģimenēs svinēt šo dienu kā vēlamies. Izņemot veco ļaužu mītnēs. Tur vēl veselības departaments ir uzlicis savus ierobežojumus. Un tāpēc arī šodien sapulcējamies šeit Latviešu nama Lielajā Zālē.

Bet ar katru dienu ir labāk, tāpēc priecāsimies par katru bērnu, par katru skolēnu, katru ģimeni un vēlēsim visiem labu veselību un priecīgu Mātes un Ģimenes dienu!

Svētku koncerts

Šīs dienas programmu iesāks skolas vismazākie skolēni – Bērnu dārzs un Sagatavošanas klase Amandas Hirsta-Vaitas vadībā Cepu, cepu kukulīti. 1. klase Valdas Jefimovas vadībā Kas mīl (vārdi – Valda Jefimova). 8. klase – Māra Rumpe Mana ģimene – Kārlis Jaksis un Artūrs Lapiņš. 2. un 4. klase – Matīss Kaziņš – Mana mīļā māmiņa. 5. klase – Lāra Brennere Tu mīļā, mīļā māmiņa. 7. klase – Lilita Lauriņa – Mīļo, mīļo māmuliņ. 8. klase – Māra Rumpe Mana ģimene – Sofija Rukmane un Edgars Birzulis. 8. klases audzēkņi pastāsta par savu ģimeni.

Tad sekoja skolas koris ar 3 dziesmām Lilitas Lauriņas vadībā un Latvju danči Lāras Brenneres vadībā. Dančos bērni uzlūdza māmiņas un tēvus, vecmāmiņas un vectētiņus.

Pēc tam sekoja bagāts kafijas galds – bija pa tiešām jauka, jauka dieniņa. Prieks bija atkal jauki svinēt Ģimenes dienu kopā!

Dzintra Latiša,
MLB Daugavas skolas pārzine
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com