Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baltkrievijas gaisa telpa

Ārlietu ministrs reaģē uz Baltkrievijas varasiestāžu rīcību ar „Ryanair“ lidmašīnu

Laikraksts Latvietis Nr. 651, 2021. g. 26. maijā
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Reaģējot uz 23. maijā Baltkrievijas varasiestāžu īstenoto aviokompānijas Ryanair civilā reisa piespiedu novirzīšanu un nosēdināšanu Minskas lidostā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir vērsies pie satiksmes ministra ar aicinājumu aizliegt Latvijā reģistrētajām aviokompānijām izmantot Baltkrievijas gaisa telpu.

„Ņemot vērā notikušo, Baltkrievijas gaisa telpa nav uzskatāma par drošu, un mēs nedrīkstam pieļaut mūsu pasažieru apdraudēšanu,“ norāda ārlietu ministrs. E. Rinkēvičs arī aicina pārtraukt sadarbību ar Baltkrievijas aviokompānijām, īpaši ar nacionālo aviokompāniju Belavia.

Vienlaikus Eiropas Savienības dalībvalstis turpina saskaņot rīcību, lai pieņemtu vienotu lēmumu un izvērtētu iespējamo vēršanos pret iesaistītajām baltkrievu amatpersonām.

Baltkrievijas varasiestādes 23. maijā ar gaisa spēku iznīcinātāju veica aviokompānijas Ryanair civilā reisa FR 4978 piespiedu nosēdināšanu Minskas lidostā, lai aizturētu Baltkrievijas  neatkarīgo žurnālistu un opozīcijas aktīvistu Romānu Protaseviču. Latvija līdzās citām Rietumu valstīm aicina nekavējoties atbrīvot baltkrievu aktīvistu un nodrošināt viņa tiesību ievērošanu.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com