Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mazdēls un vīnu lauki (7)

No Zelta piekrastes caur Voga Voga uz Vangeratu un vēl tālāk

Laikraksts Latvietis Nr. 654, 2021. g. 16. jūnijā
Kristaps Zariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pirmo reizi ratiņos. FOTO no Kristapa Zariņa personīgā arhīva.

Sestais turpinājums. Sākums LL647, LL648, LL649, LL650, L651, LL652

Pirmo reizi ratiņos

Jaunai ģimenītei dienas rituāls jau iekārtots, varētu teikt – ar militāru precizitāti, un nesteidzamies celties no gultas. Rīta saulīte spīd sildoši mūsu gultā, un nav grūti sagudrot iemeslu pasnaust mazliet ilgāk.

Kad manam darbību virtuvē, ceļamies un ejam piedāvāt palīdzību. Lūks gatavo Alīsei ceptas brokastis un piedāvā mums arī, bet es atsakos, paskaidrojot, ka suns gaida mani ar brokastu pārslām ārā uz verandas. Suzanna gan piekrīt piedāvājumam.

Tā kā mūsu nākošais vīnu lauku sirojums būs tikai pēc trīs dienām, būs laiks mums atkal izpalīdzēt ar tiem nepieciešamajiem mājas uzkopšanas darbiem un pārtikas iepirkumiem. Vēl arī ieminos mūsu sievām, ka būtu labi, ja es ar Lūku aizietu nospēlēt golfu. Tas viņam noteikti noderētu – būt svaigā gaisā un izvingrinoties, un mūsu prombūtnes laikā mātes varētu pārrunāt bērnu audzināšanas lietas. Suzanna tā aizdomīgi, ar krunkās sarauktu pieri, pārdomā manu ieteikumu un beidzot arī piekrīt, bet piesaka: Šodien mājas darbi jāpadara. Ejiet rīt pēc pusdienām sist un sekot tai mazai baltai bumbiņai!

Kad mazdēls nosnaudies pēc ēšanas un mostas, Alīse izliek mīkstu pārklāju segu uz tepiķa un noguldina mazo Līvaiju uz vēdera. Mēs arī noguļamies uz vēderiem apkārt viņam un izpalīdzam viņam vingrot. Lēnam, lēnam ar mazliet trīcējušām rociņām, viņš panāk galvu pacelšanu no grīdas un arī spēj pagriezt seju no vienas puses uz otru. Mēs visi ciešam līdzi viņa pūlēm un jautri un skaļi apsveicam katru panākumu. Kamēr sievas dod Līvaijam mīlīgus pamudinājumus, mēs vīri, vērojot viņa panākumus uz grīdas, spriežam Līvaija potences sportu laukā. Stipras rokas gan. Varbūt būs svarcēlājs, vai pat vingrotājs?!

Kad krampis sarauj man ikrā, arī pašam jāiet mazliet izvingroties, lai pārmāktu sāpes, bet ar prieku sagaidu nākošo vingrināšanās iespēju ar mazdēlu. Drošības dēļ pirms tam nopirkšu tūbiņu iesmērējamā ādas krēma pret muskuļu sastiepumiem.

Nākošā dienā, kad mazais paēdis, vēlreiz nosnaudies un izvingrojies, lepnie vecāki sagatavo bērnu ratiņus pirmajam ārpus sētas sirojumam. Ratiņi jauni un glauni. Riteņiem gaisu pildītas riepas un atsperes derīgas pret visgrambaināko taciņu, jumtiņš pret karstās saules stariem, maisiņš bērnu un vadoņa mantiņām pie stumšanas roktura, un vēl plauktiņš zem guļavietas pietiekams iepirkumu novietošanai.

Laiks saulains un silts, un lai mazajam Līvaijam ērtāk, pieliek ratiņam vieglu pret saules pārklāju. Kad mazais ērti ietīts villainē un noguldīts ratiņos, jaunais tēvs uzņem ratiņu stumšanas atbildību, bet māte un vecmāte ieņem pavadoņu pozīcijas ratiņiem abās pusēs. Man uzdota suņa valdīšanas un vadīšanas atbildība. Kad gatavi, ejam tautā!

Pastaiga patīkama un saulaina. Parks pāri pa ceļu no mājas un ielenkts ar gludu, labi uzkoptu, betonu taku. Kamēr ratnieki stumj mazo pa taku, es ar suni tik pa zāli, kur viņam daudz ko ostīt un pētīt, un šur tur viņš arī paceļ kāju.

Vairākas reizes jāapstājas, kad kaimiņi vai kāds nezināms pretimnācējs jūsmīgi prasās ieskatīties ratiņos un sirsnīgi apsveic jaunos vecākus un vecvecākus. Nepilnu stundu pavadām, stumjot Līvaiju svaigā gaisā, un redzams, ka viņam tas patika, jo bieži smaida un bola acis, pirmo reizi vērojot un piedzīvojot apkārtni ārpus mājas sētas.

Pēc pusdienām, kad mazais atkal nolikts uz gulēšanu, vīri dodas uz golfu, atstājot mātes saules krēslos mājas pagalmā ar bērnu istabas skaņu pārraidītāju aparātu.

Pārbraucot mājās pēc golfa, sievas vēl pagalmā, un vīri sagatavo vakariņas. Šovakar mums būs jāpako somas, jo rītu atkal dodamies izbraukumā, līkloči līdz Viktorijas pavalsts Hītkota vīnu laukiem, it sevišķi apciemot Bērka un Villa (Bourke and Wills) vīna dārzu, kas pieder vienai Suzannas zobārstniecības klientu māsai. Ceram, ka tur būsim laipni un sulīgi sagaidīti.

Kristaps Zariņš
Laikrakstam „Latvietis“

Turpmāk vēlAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com