Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baltiešu sportu spēles Adelaidē

Latvieši palika trešajā vietā

Laikraksts Latvietis Nr. 655, 2021. g. 23. jūnijā
Pēteris Strazds -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Volejbolā sacenšas latvieši un lietuvieši. FOTO Pēteris Strazds.

Basketbolā sacenšas latvieši un igauņi. FOTO Pēteris Strazds.

Latviešu un lietuviešu sieviešu basketbola komandas kopā ar treneriem. Pirmais no kreisās latviešu komandas treneris Pēteris Strazds. FOTO no Pētera Strazda privātā arhīva.

Karoga nesējs Mičels Makmalens (Mitchell McMullen) ar palīdzēm Līgu Moru (Mohr) un Stellu Kardasovu. FOTO Pēteris Strazds.

Latviešu komandas. Karoga nesējs Mičels Makmalens (Mitchell McMullen) ar palīdzēm Līgu Moru (Mohr) un Stellu Kardasovu. FOTO Pēteris Strazds.

Sestdien, 22. maijā, Pulteney Grammar School sporta laukumā notika Baltiešu sportu spēles. Igauņu, lietuviešu un latviešu sportisti cīnījās basketbola un volejbola sacīkstēs.

Spēles dibinātas jau pirms vairākiem gadiem, tad tās pārtrauca, bet atkal atsākās pirms četriem gadiem. Notiek gan vīriešu, gan sieviešu, gan arī bērnu sacīkstes. Basketbolā bija atsevišķas vīriešu un sieviešu komandas, bet volejbolā komandas – jauktas. Bērni bija pārsvarā Adelaides Latviešu skolas audzēkņi. Tie izspēlēja savstarpēju draudzības spēli kopā ar dažiem lietuviešu un igauņu bērniem.

Diena iesākās ar volejbola sacīkstēm. Tad novāca volejbola tīklu, un notika atklāšana. Katras tautības komanda iesoļoja aiz saviem karogiem, bija atklāšanas uzrunas, nospēlēja visu trīs valstu himnas un pēc karogu iznešanas turpināja ar basketbola spēles. Latviešu karogu nesa Mičels Makmalens (Mitchell McMullen) ar palīgiem Līgu Moru (Mohr) un Stellu Kardasovu; visi bija latviešu tautas tērpos.

Igauņu komandas ir izcīnījušas Baltiešu Kausu pēdējos trīs gadus, bet šoreiz to saņēma lietuvieši.

Šogad pirmo reizi šajā jaunajā pasākumā latviešiem bija sieviešu basketbola (treneris Pēteris Strazds) un volejbola vienības. Lielākā daļa spēlētāju piedalījās abās komandās, bet pāris meitenes piedalījās tikai volejbolā kopā ar viņu treneri Eduardu Šulcu.

Diemžēl, latviešu vienībām labi neveicās, un mēs palikām trešā vietā. Bet skats nākotnē ir labs, jo vairāki mūsu puiši bija diezgan jauni un varēja redzēt, ka nākotnē būs daudz spēcīgāka komanda. Arī iztrūka pāris mūsu visspēcīgāko spēlētāju. Komandu trenēja Andrejs Strazdiņš un Pauls Ceplītis. Dāmu basketbola komandā gandrīz visi spēlētāji bija iesācēji vai nepiedzīvojuši spēlētāji. Zaudējām, ar lauztu rokas kaulu, mūsu visvairāk pieredzējušo spēlētāju, treniņa nelaimē.

Volejbolā, kaut gan zaudēja spēles, mūsu komandai labāk veicās, jo vairākas meitenes bija volejbolu ilgāk spēlējušas. Visi spēlētāji spēlēja ar drosmi un prieku. Arī tur bija ievainojums, bet par laimi nekas nebija lauzts.

Daugavas Vanagu Adelaides nodaļa izgādāja meiteņu uniformas. Par to – liels paldies!

Pēteris Strazds
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com