Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


1. jūnijs Bērnu slimnīcā

Starptautiskā bērnu tiesību aizsardzības diena

Laikraksts Latvietis Nr. 657, 2021. g. 7. jūlijā
Sintija Bernava -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Foto kolāža: Sintija Bernava.

1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, kuras aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai.

Patiess prieks, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, sadarbībā ar AS Drogas Latvija ar dažādiem higiēnas produktiem iepriecināt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnes Gaiļezerā Psihiatrijas nodaļas pusaudžus, jo kā zināms Covid-19 pandēmija ir atstājusi negatīvu ietekmi uz daudzu Latvijas bērnu un pusaudžu psihisko veselību. Pusaudžu vecumā komunikācijai ar vienaudžiem ir ļoti svarīga cilvēka identitātes veidošanā un pašvērtējuma uzturēšanā. Pašlaik, kad pandēmijas ietekmē pusaudžu iespējas uzturēt kontaktus ar draugiem un vienaudžiem ir ierobežotas, cieš viņu psihe un kopš pandēmijas sākuma strauji ir pieaudzis Bērnu slimnīcas Psihiatrijas nodaļas neatliekamo pacientu skaits. Rūpes par psihisko veselību ir vienlīdz svarīgas ar rūpēm par fizisko labsajūtu, tāpēc svarīgi pievērst īpašu uzmanību pusaudžu psihiskās veselības stāvoklim, atbalstīt viņus, un atpazīt signālus, kas liecina par nepieciešamību vērsties pie speciālista pēc palīdzības.

Pareiza un regulāra mutes dobuma higiēna ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai zobi būtu skaisti un veseli. Tāpēc svarīgi, lai rūpes par mutes dobumu sākas jau agrā bērnībā tiklīdz parādās pirmie zobiņi. Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, sadarbībā ar Colgate-Palmolive (Latvia) un AS Drogas Latvija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientus iepriecinājām ar praktiskām dāvaniņām, lai zobu tīrīšana bērniem kļūtu par regulāru un patīkamu ikdienas rituālu, izmantojot savam vecumam atbilstošu zobu pastu un zobu birstīti.

Foto ieskats atspoguļots Radošās darbnīcas sociālajos tīklos:

Facebook: https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/
Instagram: https://www.instagram.com/radosas_darbnicas/

Mums ne tikai vārdos, bet arī darbos jāapliecina, ka bērni ir Latvijas nākotne.

Lai mums visiem stipra veselība un rūpēsimies viens par otru!

Sintija Bernava,
„Radošās darbnīcas'“ vadītāja

„Radošās darbnīcas'' ir brīvprātīgo īstenotas radoši-izglītojošas aktivitātes Bērnu slimnīcas pacientiem un vecākiem.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com