Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Glābjas, kas var“

Austrālijas latviešu teātra jaunais iestudējums

Laikraksts Latvietis Nr. 658, 2021. g. 13. jūlijā
Inta Geberta -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ALT

Aktieru grupa mēģinājuma starplaikā. Priekšā no kreisās: Pēteris Saulītis un Ieva Ozoliņa. Otrā rindā no kreisās: Māra Kaziņa, Amanda Hirsta, Miķelis Stepaņuks, Valda Rube, Gvido Zundurs, Inta Geberta. FOTO Ilze Nāgela.

Skats no izrādes mēģinājuma. Uz grīdas Inta Geberta, stāv Gvido Zundurs. FOTO Ieva Ozoliņa.

Skaļas balsis, telefonsarunas, saucieni, bļāvieni, raudas, sajūsma, kritieni, bet pāri visam – smiekli piepilda Melburnas Latviešu namu nu jau otro mēnesi, jo Melburnas Austrālijas latviešu teātris (ALT) ir atsācis intensīvus mēģinājumus.

ALT aicina visus teātra mīļotājus rezervēt 4. un 5. septembri Melburnā un 19. septembri Sidnejā, jo ALT jums gatavo jaunu baudījumu – Reja Kunija divcēlienu komēdiju Glābjas, kas var (Ray Cooney. Run For Your Wife.)

Lugas sižets norisinās Londonā, 20. gs. 80.tajos gados, bet par vienmēr aktuālu tēmu – mīlas trīsstūri ar visnegaidītākiem pavērsieniem. Pārpratumi, noslēpumi attiecību virpulī ierauj skatītāju no pirmajām lugas minūtēm līdz pat lugas noslēgumam un prasās pēc vēl..., tādēļ šoreiz piedāvājam veselas trīs izrādes teātra entuziastiem, kuriem ar vienu reizi nepietiek.

Daudz smieklu un kvalitatīvi pavadīts laiks lugas mēģinājumos Latviešu namā, kur režisore Valda Rube atdzīvina šo lugu uz skatuves. Estētiskas dekorācijas tiek būvētas ar Kārļa Ātrena palīdzību, kurš pārvērš skatuvi mājīgos dzīvoklīšos, bet lugas dekoratore un kostīmu māksliniece Ilze Nāgela piemeklē visizsmalcinātākās detaļas un tērpus, viņai palīdz Agnese Krūze.

Lugā jūs sastapsiet jau tik ļoti iemīļotos un pazīstamos aktierus: Pēteri Saulīti un Ievu Ozoliņu, kuru aktierspēle vienmēr ir izcila un augsti novērtēta. Šoreiz ir dota vienreizēja iespēja jaunās paaudzes aktieriem Amandai Hirstai, Intai Gebertai, Gvido Zunduram un Miķelim Stepaņukam brīvi izpausties un pilnveidoties iemīļotās un profesionālas režisores Valdas Rubes vadībā.

Visi jūtam atbalstu un palīdzību no mūsu suflieres Māras Kaziņas.

Ņemiet līdzi jūsu angliski runājošos vīrus, sievas, bērnus, draugus, kolēģus un kaimiņus, kuriem patīk izsmieties un labi pavadīt laiku jūsu kompānijā, jo teksts būs lasāms arī angļu valodā. Tas būs iespējams, pateicoties par subtitra ekrānu – PBLA un LR Kultūras Ministrijai, Diasporas pašdarbības kopu attīstība un māksliniecisko spēju stiprināšanas programmai.

Inta Geberta
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com