Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Nikolājs Džonsons aizsaulē

10.05.1933. – 20.06.2021.

Laikraksts Latvietis Nr. 658, 2021. g. 13. jūlijā
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Dzonsons

Nikolājs Džonsons.
10.05.1933. – 20.06.2021.

20. jūnija pēcpusdienā no Daugavas Vanagu Pertas nod. pr. saņēmu ziņu, ka šodien mūžībā ir aizgājis viens no mūsu nodaļas ilggadīgajiem biedriem – Nikolājs Džonsons.

„Džonīts“, kā mēs viņu pa lielākai daļai saucām, bija dzimis 1933. g. 10. jūnijā, Latvijā. Otrā pasaules kara beigās Džonsonu ģimene: tēvs Eižens un māte Anna Džonsoni ar bērniem – dēlu Nikolāju un viņa brāli Gunāru, bēgot no krievu otrās Latvijas okupācijas, atstāja Latviju un ar tūkstošiem citām ģimenēm devās bēgļu gaitās, nonākot britu zonas bēgļu nometnē Geshtahtē, Vācijā.

Tāpat kā visi citi latviešu nometnes bērni Džonītis apmeklēja nometnes skolu, nodarbojās ar sportu un iesaistījās Latviešu Skautu organizācijā. Kad Vācijā sākās bēgļu izvietošana no nometnēm un izbraukšana uz dažādām pasaules valstīm, Džonsonu ģimene pieteicās izbraukt uz Austrāliju un ar dažādiem starpgadījumiem beidzot 1949. g. beigās ar kuģi Amarapoora nonāca Fremantles ostā, Rietumaustrālijā.

Kā jau mēs visi, arī Džonsonu ģimene nonāca Northamas nometnē un, tāpat kā mēs visi, arī Džonīts sāka meklēt darbu, kuru atrada turpat Northamā kādā auto remontu darbnīcā. Šeit viņš sāka mācīties par auto elektriķi – amatu, kuru beidzot arī sasniedza. Pārējo laiku strādāja savā arodā dažādās auto elektrisko remontu darbnīcās Pertā, izņemot vienu laiku, kuru pavadīja dažādos būvdarbos Sidnejā, bet drīz atgriezās Pertā un turpināja strādāt autoremontu darbnīcās līdz aiziešanai pelnītā valsts pensijā.

1964. g. Nikolājs Džonsons apprecēja Ritu Otto (dzim. Ozola) un, tā kā Ritai jau bija meitiņa Lolita, viņš viņai palika par audžutēvu, un nu Ritai palīdzēja audzināt meitu un tās bērnus un mazbērnus.

Jau sākuma gados Pertā Džonīts iestājas Pertas Latviešu dramatiskā kopā un spēlē lomas daudzās lugās Pertā un vairākos Latviešu Teātra festivālos Pertā un citos Austrālijas latviešu centros līdz pat kopas pēdējam cēlienam vēl tikai šogad, kad kopa izbeidza pastāvēt. Viņš bija labi pazīstams Pertas latviešu teātra aktieris un savu aktiera māku viņš nekad neliedza arī īsos DV sarīkojumos.

Džonīts ilgus gadus ziedoja Pertas Latviešu Biedrības valdes darbā, jo sevišķi kā tās sekretārs un laiku darbodamies arī biedrības Revīzijas komisijā.

1973. g. Džonīts iestājās Pertas Daugavas Vanagu nodaļā un ilgus gadus ieņēma arī dažādus posteņus DV nodaļas valdē, jo sevišķi ilgi kā nodaļas kasieris. Par ilggadējo darbu Daugavas vanagu Pertas nodaļas valdē un Pertas latviešu sabiedrībā, Daugavas Vanagu Centrālajā valdē Nikolājam Džonsonam piešķīra augstāko DV atzinību – DV nozīmi zeltā.

Atkal viens īsts latvietis pievienojies aizsaules pulkiem. Paldies Tev, Džonīt, par Tavu ziedošanos Latvijai un latviešiem Pertā un Austrālijā. Lai Tev ir vieglas smiltis.

Jānis PurvinskisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com