Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sveiciens, visiem dienvidniekiem no Austrālijas ziemeļiem!

Svinējām Jāņus pirms „lokdauna“

Laikraksts Latvietis Nr. 659, 2021. g. 21. jūlijā
Reinis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Līgotāji Darvinā. FOTO Mišela (Michelle) Dance.

No kreisas: Elisa Dance, Zāra Dance un Lūsī Smaita (Lucy Smyth). FOTO Reinis Dancis.

Aleksandra Krule (Krul) un Nikola (Nicole) Krule (Krul). FOTO Reinis Dancis.

Visiem zināms, kad šis COVID-19 pandēmijas laiks ir ļoti sarežģīts. Taču mūsu, Darvinas latviešu, pulciņam laimējās, jo svinējām Jāņus sestdien, 2021. gada 26. jūnijā, bet jau nākošajā dienā Austrālijas Ziemeļu teritorijas galvenais ministrs Maikls Ganers (Michael Gunner) paziņoja, ka Darvinā un tās tuvākajā teritorijā izsludināta 72 stundu izolācija (Lockdown), kuru vēlāk pagarināja līdz 2021. gada 2. jūlijam.

Kopš Baltā galdauta svētkiem mēs mēģinājām noorganizēt atļauju, lai varētu kurināt Jāņu ugunskuru Ozoliņos, Humptī Dū (Humpty Doo) laukos. Diemžēl, Austrālijas Ziemeļu teritorijas ugunsdzēsības departaments mums šo atļauju neiedeva, jo ir sausā (Dry) sezona, un tādēļ pārcēlām svinības netālu no pilsētas – Kokosriekstu Grovā (Coconut Grove), kur Suzī Krūze Mauntburtona (Kruhse-Mountburton) jāņubērnus sagaidīja savās mājas, kuras dārzs ir tā kā džungļi netālu no Darvinas centra.

Pēc jāņudziesmām, jāņualus, jāņusiera un daudzajiem pīrāgiem, jāņabērniem piedāvāja arī vakariņas: kranskī desas ar skābiem kāpostiem. Jāņu tēvam, Reinim Dancim, iekrita goda pilnais pienākums aizdedzināt Jāņu ugunskuru. Dziesmām skanot tika aizvadīti Jāņi Darvinā!

Paldies izsaku visiem, kuri noziedoja dzērienus un pārtiku jautrajam vakaram, it sevišķi Smaita ģimenei, kura gatavoja šī gada jāņusieru un Ingrīdai Laudzēvičai, kura ar savu brāli Ēriku gatavoja skābos kāpostus.

Redzēsimies karstajā Build Up laikā š.g. novembrī, kad svinēsim mūsu Latvijas Neatkarības pasludināšanas dienu!

Turaties un saudzējiet sevi!

Reinis Dancis,
Darvinas latviešu pulciņa neoficiālais priekšnieks
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com