Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atjaunots Jāņa Daliņa stadions

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna

Laikraksts Latvietis Nr. 663, 2021. g. 18. aug.
Egils Levits -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LV_prezidents_logo

Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā atklāšanas ceremonija. Tiek ienesta lāpa. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā atklāšanas ceremonija. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: Daliņu ģimeņu locekļi – Matīss, Pēteris, Andrejs, Grieta, Dace. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: Daliņu ģimeņu locekļi – Matīss, Pēteris, Andrejs, Grieta, Dace un Valsts prezidents Egils Levits. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: Stāv Daliņu ģimeņu locekļi – Matīss, Pēteris, Andrejs un Valsts prezidents Egils Levits. Pie galda Grieta un Dace. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā sacensības. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Prezidenta uzruna Valsts prezidenta balvas izcīņas vieglatlētikā atklāšanas ceremonijā Jāņa Daliņa stadionā

Godājamie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportisti!

Visi klātesošie – līdzjutēji, radi un draugi!

I

Es esmu ļoti pagodināts pirmo reizi būt klāt šajā Valsts prezidenta balvas izcīņā, kaut gan šī tradīcija iesniedzas jau 1995. gadā.

II

Šodien mēs šīs sacensības aizvadīsim īpaši pacilājošā gaisotnē. Es domāju, ka ikviens no mums – ne tikai valmierieši un sportisti, bet visi latvieši, igauņi un lietuvieši – izjūt prieku un lepnumu par to, ka mēs pirmo reizi varam būt šajā atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā.

Esmu ļoti iespaidots, redzot šo stadionu. Valmiera ir Latvijas sporta galvaspilsēta, Latvijas olimpiskais centrs. Liels paldies Valmieras novada pašvaldībai, visiem valmieriešiem, protams, arī ievērojamajam valsts atbalstam par to, ka Valmierai ir šāds centrs. Tā nozīme gan ir daudz plašāka – tas ir visas Latvijas un Baltijas olimpiskais centrs.

Mūsdienu standartiem atbilstoša vide ir iekļaujoša un atbalstoša, tāpēc mēs šeit noteikti redzēsim trenējamies arī mūsu parasportistus, no kuriem daļa jau šodien dodas pārstāvēt Latviju paralimpiskajās spēlēs Tokijā.

III

Taču svarīgi un simboliski ir tas, ka šī infrastruktūra būs pieejama visa vecuma aktīvās atpūtas un tautas sporta cienītājiem. Visiem cilvēkiem, kuriem rūp veselīgs dzīvesveids.

Arī jūsu novadnieks, Latvijas pirmais olimpiskais medaļnieks, soļotājs Jānis Daliņš, kura vārdā nosaukts šis stadions, sāka trenēties soļošanā kā entuziasts. Šeit pat pa mežu soļodams, aizsoļoja līdz olimpiskajai sudraba medaļai. Tikai uzņēmīgums un stingrā griba ļāva viņam sasniegt pasaules rekordus un starptautisku atzinību. Viņa panākumi un nerimstošais aizrautīgums pievērsa soļošanas kustībai daudz laikabiedru, atstājot spēcīgu nospiedumu arī nākamo paaudžu apziņā.

IV

Godājamie klātesošie! Godājamie sportisti!

Baltijas valstis ir vistuvākie kaimiņi, draugi un sabiedrotie.

Šīs sacensības starp Baltijas valstu vieglatlētiem jau tradicionāli simbolizē mūsu kopīgo ceļu uz izcilību. Ar jaunieviesumu – Jaunatnes balvu – mēs vēršam skatu nākotnes virzienā, satuvinot jauno sportistu paaudzi mūsu triju valstu ietvarā. Iespējams, ka nākotnē arī vairāk valstu varētu piedalīties šajās sacensībās.

Es pateicos visiem sportistiem, kuri piedalās šajā pasākumā! Es pateicos visiem skatītājiem, līdzjutējiem, treneriem un visiem sacensību organizatoriem! Es pateicos vēlreiz pašvaldībai par radīto iespēju mums visiem šajā skaistajā novakarē būt šeit – Valsts prezidenta balvas izcīņā Jāņa Daliņa stadionā!

Novēlu visiem sportistiem veiksmi un mums, skatītājiem un līdzjutējiem, daudz aizraujošu brīžu!

Dievs, svētī Latviju!

Valsts prezidents Egils Levits
14.08.2021.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com