Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidenta uzruna

Augstāko valsts apbalvojumu svinīgās pasniegšanas ceremonijā

Laikraksts Latvietis Nr. 664, 2021. g. 25. aug.
Egils Levits -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LV_prezidents_logo

Latviešu altiste un alta spēles pedagoģe Vācijas Federatīvajā Republikā Andra Ilze Dārziņa ar Atzinības krustu, kas viņai pasniegts „par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā“. FOTO no Andras Dārziņas ģimenes arhīva.

Andras Dārziņas Atzinības krusts. FOTO no Andras Dārziņas ģimenes arhīva.

Andras Dārziņas Atzinības krusta diploms. FOTO no Andras Dārziņas ģimenes arhīva.

Dārgie apbalvotie!

Dāmas un kungi!

Latvijas valsts augstākajiem apbalvojumiem ir kodolīgas un jēgpilnas devīzes: „Caur ērkšķiem uz zvaigznēm“, „Esiet stipri un cīnieties“, „Godaprāta ļaudīm“. Jūs, godātie ordeņu saņēmēji, pārstāvat šajās devīzēs ierakstītās vērtības; jūsu darbs ir darījis labāku līdzcilvēku dzīvi un mūsu sabiedrību kopumā.

Valsts balstās savu pilsoņu valstsgribā un darbā. Katram no mums un katrai paaudzei laiks piedāvā pārbaudījumus, izaicinājumus un iespējas. Bet mūsu izvēle un rīcība dotajā brīdī un dotajā laikā atstāj nospiedumu, kas maina laika tikai bezpersonisko ritējumu.

Godātie klātesošie!

Šodien mēs godināsim izcilus kultūras jomas darbinieks. Māksla palīdz mums labāk saprast sevi un savu laiku. Bet ne tikai.

Latvijas valstiskuma jēga un mērķis ir nodrošināt latviešu nācijas pastāvēšanu cauri gadu simtiem. Tas pamats, uz kura savulaik veidojās, šodien ir un nākotnē būs latviešu nācija, ir latviešu valoda un latviešu kultūra. Tās nosaka Latvijas valstisko identitāti, ar ko Latvija atšķiras no pārējām aptuveni 190 valstīm pasaulē. Kultūra un valoda ir mūsu valsts pamatos. Tāpēc es vēlos pateikties gan klātesošajiem, gan visiem Latvijas kultūras darbiniekiem par profesionālo un radošo ieguldījumu šajā latviešu nācijai tik nozīmīgajā darbā.

Šodien apbalvojumus saņems izcili žurnālisti. Veselīga demokrātija Latvijā ir iespējama tikai tad, ja sabiedrībā ir dzīva ideju un domu apmaiņa. Tikai nepārtrauktā, dažbrīd asā kopīgajā sabiedrības sarunā mēs varam noskaidrot labākos risinājumus un atklāt tos strupceļus, kurp mums nevajadzētu iet.

Profesionālai žurnālistikai ir jāceļ gaismā arī nejēdzības, tādēļ žurnālistiem šajā sabiedrības domapmaiņā ir ārkārtīgi svarīga loma – bez tās nav iespējama laba, funkcionējoša demokrātija, – tādēļ profesionāla un ētiska žurnālistika ir viens no funkcionējošas demokrātijas priekšnoteikumiem.

Paldies jums par padarīto un novēlu arī turpmāk būt tikpat redzīgiem, asiem un kritiskiem!

Godātie klātesošie!

Šodien augstākos valsts apbalvojumus saņems valsts darbinieki, kuru savas pūles ir veltījuši atjaunotās neatkarīgās Latvijas valsts pamatu veidošanai, atjaunojuši Latvijas valsts diplomātisko un konsulāro dienestu. Mēs pateiksimies cilvēkiem, kuru idejas un darbs ieguldīts pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā.

Mēs sakām paldies Valsts policijas darbiniekiem, valsts robežsargiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, Nacionālo bruņoto spēku karavīriem par kalpošanu Latvijas tautas un valsts drošībai.

Paldies nacionālās pretošanās dalībniekiem un šo nacionālās pretošanās notikumu vēstures piemiņas kopējiem šodien.

Valsts vārdā pateiksimies mediķiem, izglītības, zinātnes, pašvaldību darbiniekiem par paveikto, par uzņēmīgumu, radošumu, izturību un drosmi.

Lai saņemtā valsts atzinība ir pamats tālākiem profesionāliem sasniegumiem!

Dārgie apbalvotie!

Es pateicos par profesionālo un pilsonisko darbu, ko esat veltījuši Latvijas cilvēkiem un mūsu valstij.

Paldies jums katram un visiem kopā par paveikto!

Godātie klātesošie un Latvijas Televīzijas skatītāji!

Es vēlos pateikties visiem cilvēkiem, kuru profesionālais darbs un pilsoniskais ieguldījums ir darījis Latviju labāku. Es esmu drošs, ka jūs to darīsiet arī turpmāk. Paldies jums.

Valsts prezidents Egils Levits
20.08.2021Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com