Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


700 baltieši soļo 1989. gadā

Arī 8 gadus vecs puika

Laikraksts Latvietis Nr. 664, 2021. g. 25. aug.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Edgars Greste (labajā pusē) ar plakātu pie Krievijas vēstniecības 1989. gada 23. augustā. Kreisā pusē jaunie puiši Roberts un Dainis Karnupi. FOTO Ojārs Greste.

Edgars Greste ar plakātu pie Parlamenta nama Kanberā 1989. gada 23. augustā. FOTO Ojārs Greste.

Latviešu demonstranti ar mūsu gatavoto plakātu „Nyet, nyet Soviet“ 1989. gada 23. augustā, Kanberā. FOTO Ojārs Greste.

T-krekls, kas bija inspirācija „Nyet, nyet Soviet“ plakātam. Fotogrāfijā politologs un Latvijas politiķis Māris Graudiņš un Anita Graudiņa 1984. gadā, Vispasaules Latviešu jaunatnes kongresā, Austrālijā. FOTO Ojārs Greste.

Kā laikraksta Latvietis Nr.663 minēts, 1989. gada 23. augustā notika baltiešu solidaritātes demonstrācijas Melburnā, Sidnejā, Adelaidē un Kanberā, lai atzīmētu 50 gadus kopš Molotova-Rībentropa slepenā līguma parakstīšanas.

Mēs ar sievu Dagniju un mūsu dēlu Edgaru piedalījāmies Kanberas demonstrācijā.

No Sidnejas braucām divos autobusos kopā ar citiem baltiešiem. Demonstrējām pie Krievijas vēstniecības Kanberā, soļojām pa Kanberas ielām un pēc tam sapulcējāmies pie Austrālijas Parlamenta ēkas.

Vairākas dienās pirms demonstrācijas sagatavojām septiņus lielus plakātus uz biezas papes ar dažādiem saukļiem: Nyet, nyet, Soviet!, Put Latvia back on the map!, No bear hug for Latvia!, Helsinki-86 Human rights in Latvia* un citus. Pieskrūvējām tos pie koka kātiem, lai būtu vieglāk nest. Plakātu gatavošanā iesaistījām arī Edgaru. Tas mūsu ģimenei izvērtās kā mākslas projekts.

Protams, bija runas, bet neatceros, kas tās sniedza. Atceros tikai to, ka visi bijām lielā sajūsmā par iespēju parādīt kanberiešiem mūsu vēlmi par brīvu Igauniju, Latviju un Lietuvu. Mūsu dēls Edgars tad bija 8 gadus vecs. Domājām, ka viņam kā jaunam latviešu puikam bija svarīgi arī piedalīties šajā demonstrācijā, lai vismaz nedaudz saprastu savu senču pagātni.

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“

* Nē, nē, Padomija! Atkal ielikt Latviju kartē! Nekāds lāču apkampiens Latvijai! Helsinki-86 Cilvēktiesības Latvijā!Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com