Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV Pertas nodaļai 73 gadi

Pēc ilgākas prombūtnes atkal bijām sanākuši kopā

Laikraksts Latvietis Nr. 666, 2021. g. 8. sept.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

DV Pertas nodaļas 73 darbības gadu jubilejas kliņģeris. FOTO Jānis Purvinskis.

Arī visi šie bija uz DV 73. dzimšanas dienu; no kreisās: Jānis Vucēns, Ilmārs Rudaks, Rita Džonsona, Ilgvārs Bergmanis un Jūlija Bernšteins. FOTO Jānis Purvinskis.

Svētdien, 29. augustā, Daugavas Vanagu Pertas nodaļa svinēja savu jau 73. dibināšanas Atceri. Pēc ilgākas prombūtnes, sakarā ar vīrusa ierobežojumiem, atkal bijām sanākuši kopā. Bija prieks atkal redzēt pazīstamas sejas, ar kurām laika tecējumā jau gandrīz bija jāiepazīstinās par jaunu.

Kad ierados mūsu Pertas Latviešu Centrā, mūsu pilī, nodaļas priekšsēdis Ilmārs jau bija priekšā un iekārtojies priekšnamā zem jumta, jo lai līst vai plīst, šodien tas cepetis ir jāuzcep. Tā nu viņš jau laikam tur šodien no agra rīta, jo viņa gatavotais cepetis jau čurkstēja uz pavārda un vilināja ar savu vilinošo smaržu, ka jau siekalas saskrēja mutē.

Ieejot mūsu vanagu klubā, jau arī ciemiņi bija saradušies un bija prieks redzēt vairākas jau sen neredzētas sejas, jo gan mums, tāpat kā arī citur Austrālijā, gan arī citur pasaulē vīruss ir daudz valdījis par mūsu ciemošanos vai vispārējo ceļošanu ārpus savām mājām. Tagad varējām atkal pasēdēt draugu pulciņā un parunāt par to, kā nu katram šai ačgārnajā laikā ir gājis un kā esam to izturējuši. Jā, visi esam gan palikuši vecāki, sirmāki un izcīnījušies ar dažādām kaitēm, bet skatiet, mēs tomēr šeit vēl esam klāt, lai svinētu mūsu Daugavas vanagu Pertas nodaļas 73. dzimšanas dienu.

Tai pašā laikā man ienāca prātā, ka šai laikā tagad ir arī cita ļoti svarīga diena – kopš mūsu Latvijas valsts otrai atdzimšanas dienai ir pagājuši 30 gadi. Trīsdesmit gadi no tā laika, kad mēs atkal varējām ceļot uz dzimteni, un nekāds krievs mūs nevar apturēt, vai mums aizliegt savu zemi atkal redzēt, ieiet Latvijas mežā, klausīties putniņu dziesmās, lasīt sēnes un smaržīgās meža zemenītes, baudīt mūsu dzimtenes āres. Kā mēs un cik ilgi mēs šo sapni sapņojām, un pirms 30 gadiem tas piepildījās. Cik laimīgi mums Pertas vanagiem ir gadījies, jo tieši tai dienā ir arī mūsu dzimšanas diena. Kad dibināja Pertas nodaļu, neviens taču vēl nezināja, kad un vai vispār vēl būs mūsu dzimtenei šāda otrā dzimšanas diena. Atcerēsimies to un būsim par mūsu valsts un tautas brīvību allaž nomodā, jo mūsu naidnieks vēl tomēr nav ar mūsu neatkarību samierinājies.

Drīz Ilmārs nāca ar cepeša šķīvi un mūs aicināja uz svētku mielastu, par ko, kā jau parasti, arī vanadzes bija rūpējušās. Tā nu pie cūkas cepeša varējām šķīvi piekraut ar daždažādiem salātiem, sālītu gurķīti un pat rupjmaizīti. Bet tā kā mūsu krogus lete ir ciet, dzeramos šoreiz nesām paši no mājām. Toties arī to uz galdiem netrūka. Ja nu Ilmāra cepšanas māku esam jau baudījuši daudzus gadus, bet viņa kundze Anita mūs pārsteidza ar skaistu, īsto latviešu dzimšanas dienas kliņģeri. Lielu lielais Tev, Anita, par to paldies!

Nu jau arī pēc mūsu parašas Vucēnu Jānis mūs atkal iepriecināja ar kompaktdisku par tieši Latvijas otrās dzimšanas dienas notikumiem Latvijā pirms 30 gadiem. Padies Tev, Jāni, par to. Bija laba vērtīga filma.

DV Pertas nodaļa nu ir atkal vienu gadu vecāka, bet vēl turas un strādā savu darbu. Cik mūs būs nākamgad un cik gadus mēs vēl spēsim šo vezumu vilkt? Paldies visiem, kuri bija atnākuši kopā ar mums svinēt svētkus un cerēsim, ka arī nākamgad vēl būsiet ciemos pie mums!

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com