Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek Latviešu ciemā Melburnā

Notikumi augustā

Laikraksts Latvietis Nr. 666, 2021. g. 8. sept.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Raibā pēcpusdiena. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Raibā pēcpusdiena. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Bērtulim svin vārda dienu. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Apsveikumi darbiniekiem. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Latviešu ciemā. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Latviešu ciemā. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Latviešu ciemā. FOTO no Latviešu ciema arhīva.

Raibā pēcpusdiena

Piektdien, 13. augustā, Ciema aprūpes nama ļaudis kuplā skaitā sanāca uz Raibo pēcpusdienu.

Šī kopā sanākšana atšķiras no citām svētku reizēm ar to, ka iedzīvotāji pēc pašu izvēles jau iepriekš gatavo savus priekšnesumus, un tā veidojas raibās pēcpusdienas saturs!

Kas tad notika šoreiz?

Anita Elberta atklāja raibo pēcpusdienu, pastāstot par smaida nozīmi cilvēku dzīvēs un tad sekoja kopdziesma. Lai pēcpusdiena būtu vēl raibāka, tad palīgos nāca Ingrīda Eimane, spēlējot kokli.

Pēc neliela līkumdanča, ko izdejoja darbinieces Anita, Daila un Ilze, sekoja Ingrīdas un Anitas uzstāšanās, nodziedot dziesmu Sasatiku puisīti.

Iedzīvotāja Astra Š. Stāstīja par divām Astrām, kas ir atmiņu stāsts par lielu un liktenīgu draudzību.

Tad uzstājās Anniņa, nospēlējot uz flīģeļa pašas sacerētu dziesmu Dzimtene, Tec, saulīte, tecēdama un tad deklamējot savu dzejoli Atmiņas. Sekoja dziesmu ansamblis sešu cilvēku sastāvā, kuri kopīgi nodziedāja dziesmu Vecpiebalga.

Zigrīda nolasīja stāstiņu no grāmatas Burbuļmāte.

Daila uzstājās ar jautru muzikālu priekšnesumu kopā ar Saulcerīti un Bērtuli, kuri nu jau kādu laiku dzīvo Latviešu Ciemā. Un noslēgumā visi sanākušie uz lielā ekrāna kopā noskatījās tautas deju, ko izpildīja Ritenītis un jautrus video par dzīvniekiem.

Ļaudis tika cienāti ar dažādiem gardumiem un dzērieniem pēc katra izvēles. Pēcpusdiena bija radoša un tiešām raiba kā dzeņa vēders. Paldies visiem, kuri piedalījās!

Potes, potes, potes...

Kā jau tika minēts Latviešu Ciema Avīzītē jūnija izdevumā, tad esam priecīgi, ka Latviešu Ciema mājiņu iedzīvotāji un aprūpes namā dzīvojošie ļaudis ir saņēmuši abas Pfizer potes. Arī lielākā daļa darbinieku ir potējušies pret COVID vīrusu.

Ir noteikts valdības lēmums, ka lai varētu strādāt veco ļaužu aprūpē, ir jābūt potētiem pret COVID vīrusu līdz šā gada 16. septembrim. Tā, ka darām visu, kas ir mūsu spēkos, lai šajā trauksmainajā laikā Latviešu Ciems justos pēc iespējas drošāk!

Bērtulim vārda diena

24. augustā aprūpes namā Bērtulis svinēja savu vārda dienu. Bērtulis, kas ir lelle, sāka dzīvot Ciema aprūpes namā laikā, kad darbiniekiem bija jānēsā sejas vairogi, kas ļoti apgrūtināja sarunāties ar iedzīvotājiem. Tā, kā Bērtuli iedzīvotāji ātri vien iemīļoja, tad viņam pievienojās arī lelle Saulcerīte. 24. augustā, savā vārda dienā, Bērtulis cienāja aprūpes nama iedzīvotājus ar šokolādes konfektēm. Tā kā Saulcerīte kopā ar Bērtuli dzīvo ne vien zem Ciema jumta, bet pat vienā kastē, tad viņa bija ieradusies savu draugu apsveikt.

Pēc apsveikuma kartiņas un ziedu pasniegšanas, iedzīvotāji, kuri bija sanākuši uz dziedāšanas nodarbību, vienojās kopīgi nodziedāt Augstu laimi prieku!, papildinot dziedājumu ar rindiņām: „Un to sirsniņ, ko viņš mīlē, lai dzīvo sveiks!“

Paldies par rūpēm

Arī šogad Latviešu Ciemu iepriecināja daudz sirsnīgas pateicības vēstules no iedzīvotāju radiniekiem, kurus saņēmām – Aged Care Employee* dienā – 7. augustā!

Skaistie, krāsainie apsveikumi tika pielikti pie sienas darbinieku atpūtas istabā, lai katrs kādā brīvā brīdī tos nesteidzīgi varētu aplūkot un izlasīt.

Un arī šogad katrs darbinieks saņēma pateicības dāvaniņu no Ciema vadības, kur katram bija uzrakstīti īpaši pateicības vārdi par Ciema iedzīvotāju aprūpi.

Kāds no darbiniekiem bija mājās uzcepis gardu kēksu, kuru kopā ar citiem saldumiem visi strādājošie varēja baudīt visas darba dienas garumā.

Dzeltenie pavasara ziedi smaržoja, iepriecināja ar skaisto dzelteno krāsu, un tas viss kopā radīja ne vien priecīgu gaisotni, bet arī atgādināja, ka nāk ilgi gaidītais pavasaris ar saulainām un siltām dienām un jaunām cerībām, ka viss beidzot sāks notikt uz labo pusi šajā pasaulē!!!

Ingrīda B.
Laikrakstam „Latvietis“

* Vecākā gadagājuma aprūpes darbinieks.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com