Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Grāmata un īsfilmas par mūsu vēsturi

Vērtīga pēcpusdienu un iespēja atkal satikties plašākā sabiedrībā

Laikraksts Latvietis Nr. 667, 2021. g. 15. sept.
Māra Siksna -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ināra Strunga ar savu grāmatu „Sydney via Siberia“ FOTO Garens Krūmiņš.

Pēc diviem tukšiem mēnešiem Brisbanes Latviešu namā sestdien, 4. septembrī, atkal saplūda ļaudis klausīties rakstnieces Ināras Strungas stāstījumu par savu grāmatu Sydney via Siberia. Grāmatas iznākšana labi atzīmē 80 gadus, kas pagājuši kopš 1941. gada deportācijām no Baltijas valstīm, un bija jauki publikā redzēt arī lietuvietes un cittautiešus.

Ināra saistoši aprakstīja savu pētniecības darbu gan šeit, gan Latvijā par tēmām, kas skar grāmatas dažādos tēlus trīs paaudzēs un savus iemeslus izvēlētos šo tēmu. Kaut visi tēli ir fiktīvi, viņu piedzīvojumi un dzīves uztvere atspoguļo mums visiem pazīstamus stāstus. Interesanta ir rakstnieces izvēle rakstīt no šodienas, Austrālijā dzīvojušas paaudzes skatpunkta, pieskaroties vēsturei, lai izskaidrotu tagadni.

Pēc tam skatījām arī izvilkumu no Dzintras Gekas filmas, kas ir saistīta ar Sibīrijas bērniem un viņu atpakaļceļu uz šodienas Sibīriju, apciemojot savu senču izsūtījuma vietas. Pēteris Bernhards bija sagādājis izvilkumus no filmas par bēgļu nometni Vācijā un braukšanu ar kuģi Ana Salen uz Austrāliju 1950. gadā, kas labi savienoja abas grāmatas galvenās tēmas un veicināja klausītājus dalīties savās līdzīgās pieredzēs.

Sarunas vēl ilgi turpinājās ap galdiņiem pie kafijas, gardām kūkām un pīrāgiem. Paldies rīkotājiem par šo vērtīgo pēcpusdienu un iespēju atkal satikties plašākā sabiedrībā!

Māra Siksna
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com