Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Brīvības pieminekļa izgaismošana

Mūsu tautas un valsts simboliem būs mirdzēt mūžam!

Laikraksts Latvietis Nr. 669, 2021. g. 29. sept.
Kristīne Saulīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA_teksts

Pēc vairāku gadu plānošanas, maketēšanas, konkursu izsludināšanas, atļauju saņemšanas un līdzekļu vākšanas ir pienākusi diena, kad ar simbolisku lāpu iedegšanu 2021. gada 24. septembrī pieminekļa pakājē tika atklāta Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekta būvdarbu sākšana.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas idejas autors un galvenais dzinējspēks ir Latvijas Valsts prezidents (2007– 2011) Valdis Zatlers, kurš pats par šo projektu saka: „Kad atskārtu, ka piemineklis ir tumsā, nolēmu rīkoties!“

Mūsu tautas simboli arī izaicinājumu pilnos laikos ir un paliek mums visiem nozīmīgi un tautu vienojoši, un par tiem rūpe jānes mums katram. Zinot mūsu brīvības un neatkarības trauslumu, saprotam, ka šī rūpe nedrīkst atslābt. Tamdēļ ir prieks, ka šī mums visiem tik nozīmīgā tautas svētvieta varēs tapt izgaismota, pateicoties Latvijas valsts un sabiedrības ievērojamam atbalstam. Kopumā Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektam šobrīd jau ziedoti un piešķirti 420 000 Eiro.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts ir iedalīts divās daļās: pirmā – paša pieminekļa izgaismošana; otrā – Brīvības bulvāra liepu alejas izgaismošana. Šobrīd ir nodrošināti tuvu, bet ne gluži visi nepieciešamie līdzekļi pieminekļa izgaismošanas darbu veikšanai, ieskaitot 4 karogu mastu izgatavošanu, tādējādi atjaunojot vēsturisko skatu, kāds tas bija pieminekļa atklāšanas ceremonijā 1935. gadā. Šobrīd vēl nepieciešamā summa pirmajai daļai – paša Brīvības pieminekļa izgaismošanai ir 20 000 Eiro.

Brīvības pieminekli 2001. gadā atjaunoja galvenokārt ar ārzemēs dzīvojošo tautiešu atbalstu. Ir prieks, ka arī Latvijā, kaut lēni, bet tomēr sabiedrība sāk ziedot valstiski un sabiedriski nozīmīgiem mērķiem.

Pirms diviem gadiem mūžībā aizgāja mans tētis. Mans ziedojums Brīvības pieminekļa izgaismošanai bija arī ziedojums mana mīļotā tēta piemiņai.

Zinot, cik svēts Brīvības piemineklis ir mums visiem – mūsu tautas sīkstuma, neatkarības un vienotības simbols – aicinu ikvienu atbalstīt gan paša pieminekļa izgaismošanas, gan arī Brīvības bulvāra liepu alejas izgaismošanas iecerētos un jau uzsāktos darbus.

Kā ziedot:

Saņēmēja nosaukums: Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds
Reģistrācijas numurs: 40008281139
Banka: Swedbank
Konta numurs: LV18HABA0551045933364
Bankas kods: HABALV22

Kristīne Saulīte,
PBLA priekšsēdeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com