Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Īsfilmu konkurss – „Latvietis pandēmijā”

Austrālijas Latviešu 58. Kultūras dienās (AL58.KD)

Laikraksts Latvietis Nr. 669, 2021. g. 29. sept.
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

FOTO Ojāra Grestes kolāža.

Sveiks, tautiet!

Kā Tev klājas Kovida pandēmijā? Vai savā pilsētā esi stingrā lockdown režīmā, kā mēs Sidnejā un Melburnā? Vai varbūt Tu dzīvo pilsētā, kurā dzīve rit normāli un vari baudīt koncertus, satikties ar draugiem, braukt atvaļinājumā uz laukiem vai Itālijas Alpiem?

Kā TU izdzīvo šo īpatnējo pandēmijas periodu? Kā Kovids ir ietekmējis Tavu dzīvi? Vai strādā no mājām? Vai pavadi daudzas stundas pie kompja ekrāna Zoom sarunās? Esi uzsācis kādu jaunu prasmi – spēlēt mūzikas instrumentu, adīt, lāpīt caurās zeķes, rakstīt savu dzīves stāstu, iepazīties ar savu pilsētu, braucot ar velosipēdu? Varbūt ēd drusciņ vairāk nekā vajadzētu? Vai tieši pretēji – ēd daudz mazāk? Varbūt daudz vingro un esi uzlabojis savu fizisko formu? Vai uzskati šo par foršu atpūtas laiku vientulībā, vai tomēr ilgojies kādu apskaut?

Pastāsti, parādi filmā, kā TU izdzīvo Kovida-19 pandēmiju!

AL58.KD aicina visus latviešu filmētājus – kā jauniešus, tā arī sirdī jaunos sirmgalvjus, kuri mīl filmu mākslu, piedalīties šajā konkursā. Piedāvājam BAGĀTĪGAS GODALGAS un SLAVU! Būs divas kategorijas – Atvērtā kategorijā jebkura vecuma dalībniekiem ar godalgām $750, $400 un $200, un kategorija – Jauniešiem līdz 17 gadiem (2021. g. 31. dec.) ar godalgām $350, $200 un $100.

Ja agrāk filmu producēšanai vajadzēja profesionālu tehniku, tad šodien ikkatrs, kam ir vienkāršākā digitālā kamera vai mobilais telefons, spēj filmēt! Un samontēt filmu ar visiem titriem un izplatīt to internetā var paveikt ar jebkuru datoru, jo montēšanas funkcija tagad ir standarta lieta. Var pat to paveikt ar mobilo telefonu. Vajag tikai labu izdomu!

Konkursa nosaukums ir Latvietis pandēmijā, lai atspoguļotu pašreiz aktuālo pasaules pandēmijas stāvokli.

Filmas temats un žanrs (dokumentālā, mākslas, animācija u.c.) nav ierobežoti, bet ar noteikumu, ka filmā jāparādās sarkanbaltsarkanam. Kādā veidā Tu to parādi, tā ir Tava izvēle!

Filma nedrīkst būt garāka par 4 minūtēm, ieskaitot sākuma un beigu titrus, bet var būt īsāka.

Labākās filmas vērtēs žūrijas komisija, ko sastādīs AL58.KD Rīcības komiteja. Šīs filmas tiks izrādītas filmu vakarā KD laikā. Pēc AL58.KD paredzam konkursam iesniegtās filmas izrādīt internetā.

Aicinām visas pasaules latviešus piedalīties AL58.KD īsfilmu konkursā!

Sīkāki noteikumi par konkursu, filmu izvērtēšanu, filmas formātu, kā arī dalības anketa ir atrodami AL58.KD tīmekļu vietnē alkd.org.au.

Lūdzam jūs paziņot par savu vēlēšanos piedalīties konkursā līdz 2021. gada 30. oktobrim, rakstot uz AL58.KD@gmail.com.

Pastāsti, parādi kā TU izdzīvo Kovida-19 pandēmiju!

Ojārs Greste,
AL58.KD
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com