Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


In memoriam Jānim Kukainim

12.06.1943. – 15.09.2021.

Laikraksts Latvietis Nr. 669, 2021. g. 29. sept.
Vaira Vīķe-Freiberga -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Kukainis

Jānis Kukainis
12.06.1943. – 15.09.2021.

Kopā ar vīru Imantu vēlamies izteikt visdziļāko līdzjūtību Jāņa Kukaiņa tuviniekiem, kuri vissāpīgāk pašlaik izjūt viņa aiziešanu, kā arī visiem viņa draugiem, kolēģiem un līdzgaitniekiem, kuriem ļoti pietrūks viņa gudrais padoms, bagātā dzīves pieredze, pragmatiskais optimisms un humora izjūta.

Jānis Kukainis sevī iemiesoja trimdas latviešiem piemītošās vislabākās īpašības, jo harmoniski spēja apvienot no vecākiem mantotās latviskās vērtības un patriotismu ar amerikāņiem piemītošo uzņēmības, atbildības un izdarības garu. Viņa moto bija: uzstādīt skaidrus mērķus un tad visiem spēkiem strādāt, lai tos sasniegtu, un tas viņu pavadīja gan izcili sekmīgā profesionālajā karjerā vietējā vidē, gan gadu desmitiem ilgstošajā sabiedriskajā darbā latviešu vidē un latviešu lietās. Kā goda vīrs un nenogurstošs darba rūķis viņš bija liels ieguvums visām organizācijām, kurās viņš darbojās. Īpaši daudz Latvijas interešu labā viņš ir paveicis savā ilgu gadu darbā PBLA valdē un kā tās priekšsēdis, gan pēdējos gados pirms Latvijas neatkarības atgūšanas, gan gados pēc tam, kad neatkarīgajai Latvijai bija daudz jāpūlas, lai nostiprinātu savu suverenitāti, drošību, demokrātiskumu un labklājību. Savā Latvijas Valsts prezidentes amata laikā es īpaši augsti novērtēju Jāņa spējas aktivizēt PBLA kā organizāciju un ASV dzīvojošos tautiešus, lai tie vērstos pie saviem kongresmeņiem pēc politiska atbalsta. Tas daudz palīdzēja Latvijas valstiskajiem mērķiem tajā laika posmā, kad vēl tikai cerējām reiz kļūt par NATO dalībvalsti, un bija nopietns atbalsts pašas Latvijas amatpersonu darbam un pūlēm. Jāņa īpašie nopelni ir novērtēti valstiskā līmenī ar Triju zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Latvijas Republikas aizsardzības ministra Atzinības medaļu.

Jāņa sapnis vienmēr bija dinamiska un ekonomiski plaukstoša Latvija, kuras attīstībai bijušie trimdinieki, viņu pēcnācēji un visi ārzemēs dzīvojošie latvieši varētu aktīvi pielikt savu roku. Lai viņa ražīgais mūžs un nesavtīgā kalpošana paliktu kā paraugs tiem, kuri būs gatavi sekot viņa pēdās! Lai Jānim vieglas smiltis...

Daloties Jāņa Kukaiņa tuvinieku sērās,

Vaira Vīķe-Freiberga
Latvijas Valsts prezidente 1999-2007Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com