Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Stokholmas latviešu koris sparīgi uzsāk jauno sezonu

Oktobrī gaidāma kora 76 gadu pastāvēšanas koncerta programma

Laikraksts Latvietis Nr. 670, 2021. g. 6. okt.
Aira Miķelsone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Stokholmas koris 11.-12. septembra meistarklasēs Igauņu namā Stokholmā. FOTO Andrejs Leimanis.

Stokholmas kora valde un diriģenti. No kreisās Ingrīda Leimane, Inga Strante, viesdiriģents Marks Opeskins, Vija Kalniņa, kora mākslinieciskā vadītāja Gaida Rulle, Astra Šakira un Dace Balode. FOTO Andrejs Leimanis.

Vasaras izskaņā, 30. augusta pievakarē, Stokholmas latviešu koris diriģentes Gaidas Rulles vadībā pulcējās uz sezonas pirmo klātienes kopmēģinājumu. Tā bija ne vien priecīga atkal redzēšanās pēc vasaras atpūtas, bet arī pirmā klātienes tikšanās pēc ilgāka digitālo mēģinājumu perioda, ko noteica Covid-19 pandēmijas izraisītie ierobežojumi un piesardzības pasākumi. Jau pirmajā mēģinājumā koris sparīgi ķērās pie darba, lai nostiprinātu individuālās balsu apmācībās apgūto oktobrī gaidāmo kora 76 gadu jubilejas koncerta programmu.

Korim šosezon piepulcējušies vairāki jauni dziedātāji gan vīru, gan sieviešu balsu grupās. Korī dzied arī ģimenes – vecāki un bērni, brāļi un māsas. Kora jaunākajai dalībniecei ir 17 gadi, bet vecākajai aktīvajai dziedātājai ir 94. Korī joprojām aktīvi dzied arī Viktorija Apenītes kundze, kas dziedājusi Stokholmas korī visu tā pastāvēšanas laiku, kopš kori 1945. gadā pēc ierašanās Zviedrijā izveidoja Teodors Reiters. Īpašs prieks, ka ar Latvijas Kultūras ministrijas un PBLA atbalstu varējām ietērpt jaunos dalībniekus kora krekliņos. Tāpat, pateicoties šim nozīmīgajam atbalstam, Stokholmas kora mēģinājumi varējuši notikt piemērotās telpās Stokholmas pilsētas centrā. Turklāt arī attālāk dzīvojošie dalībnieki varēs turpināt mēģinājumus, pievienojoties digitāli Zoom platformā.

Nedēļas nogales meistarklases un Baltiešu diena Stokholmā

Katram mākslinieciskajam kolektīvam ir organiska nepieciešamība parādīt savu veikumu arī plašākai publikai, radiem, draugiem un atbalstītājiem. Var teikt, ka pandēmijas laikā ilgas pēc satikšanās ar klausītājiem ir tikai pieaugušas, tādēļ gaidāmajam kora jubilejas koncertam šī gada 9. oktobrī, Stokholmā, koris gatavojas ar īpašu sirsnību, entuziasmu un atbildības sajūtu. Lai stiprinātu savas prasmes 11.-12. septembra nedēļas nogalē Stokholmas latviešu koris sanāca uz ikgadējām meistarklasēm, kas notika Igauņu nama telpās. Šoreiz meistarklases vadīja kora mākslinieciskā vadītāja un ilggadējā diriģente Gaida Rulle tandēmā ar viesdiriģentu no Vācijas un kora senu draugu – Marku Opeskinu. Kora nedēļas nogalē tika intensīvi strādāts gan ar jubilejas koncerta, gan 18. septembrī Stokholmas piepilsētā Solentūnā gaidāmās Baltiešu dienas koncertprogrammām.

„Katram koncertam būs sava atšķirīga specifika, repertuārs un akustiskās prasības, kas jāņem vērā – tā mūsu kora 76 gadu jubilejas koncertu atskaņosim skaistajā un plašajā Ādolfa Fredrika baznīcā, kamēr Baltiešu dienā uzstāsimies brīvā dabā, stāsta kora vadītāja Gaida Rulle un piebilst, ka ir iepriecinoši atsākt mēģinājumus klātienē un redzēt atdevi, ar kādu mēģinājumos dzied gan jaunie, gan esošie koristi. Nedaudz paverot gaidāmā jubilejas koncerta priekškaru, kora vadītāja Gaida arī pastāsta, ka jubilejas koncerta programmā varēs dzirdēt skaņdarbus no dažādiem kora darbības posmiem, sākot no kora dibināšanas un Reitera kora laika līdz mūsdienām un pat nedaudz ieskatīties nākotnē, jo repertuārā iekļautas arī dziesmas no gaidāmo 2023. gada Dziesmu svētku repertuārā iekļautām dziesmām.

Klausītāji ir laipni aicināti sekot kora darbībai internetā un apmeklēt Stokholmas latviešu kora Jubilejas koncertu sestdien, 2021. gada 9. oktobrī, plkst. 17.00, Ādolfa Fredrika baznīcā, Stokholmā. Jāpiebilst, ka korim ir arī tālejoši plāni, kas saistīti ar gatavošanos nākamajiem Dziesmusvētkiem Latvijā, 2022. gada dziesmu svētkiem Vācijas pilsētā Eslingenā, kā arī XV Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem nākamvasar Minesotas pavalstī, ASV.

Aira Miķelsone,
Stokholmā
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com