Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Četri kaķēni“

Iepriecina Adelaides klausītājus!

Laikraksts Latvietis Nr. 670, 2021. g. 6. okt.
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Četri kaķēni“. No kreisās: Lilita Daenke, Matīss Reinhards, Kārlis Daenke (bungas), Dāvids Orčards. FOTO Rūdis Dancis.

Tumšā, bet ne tik tumšā pagalmā Hindley ielā 24. sepembrī Adelaides latviešu slavenā mūzikas grupa Četri kaķēni atsāka šī gada darbību ar koncertu.

Adelaides iedzīvotājiem ir vēl jāturas pie interesantiem un kādreiz nevajadzīgiem likumiem sakarā ar pandēmijas problēmu, bet ir vēl iespēja satikties Adelaides krogos un klausīties dzīvo mūziku. Laimīgā kārtā, dziedātājiem nav jāvelk maskas, bet klausītājiem, protams, tas jādara.

Četri kaķēni ir ļoti labi zināmi Dienvidaustrālijas un Austrālijas latviešu sabiedrībā. Grupa ir uzstājusies vairākas reizes Adelaides Latviešu namā un arī citās Adelaides vietās, un grupa ir arī pazīstama Kultūras un Jaunatnes dienu nakts programmās. Šajā naktī bija vairākas latviešu sejas starp ieinteresētiem nelatviešiem, kas gribēja pirmo reizi dzirdēt Četru kaķēnu neparasto skanējumu. Grupa uzstājās ar dažām latviešu dziesmām, ko galvenais dziedātājs Matīss mudināja publikai dziedāt līdzi. Latviešu klausītājiem bija viegli sekot Matīsa priekšlikumam, arī svešiem klausītājiem bija viegli sekot līdz. Matīsam ir talants iesaistīt visu publiku kopīgā dziedāšanā grupas priecīgā noskaņojumā.

Grupas dalībnieki ir labi pazīstami latviešu saimē. Pie klavierēm sēž Lilita Daenke, kura kādreiz katru vasaru vadīja Annas Ziedares Vasaras vidusskolu. Grupā piedalās arī viņas dēls Kārlis, kas iesāka bungot jau bērnībā, tas noteikti iepriecināja Lilitas kaimiņus. Basģitārists ir Dāvids Orčards, kura sieva Ģinta (Puķīte) ar prieku apmeklē katru kaķēnu koncertu.

Adelaides naktsdzīve visā Austrālijā ir krietni samazinājusies kopš pandēmijas sākuma. Vieta, kur grupa uzstājās – Enigma bārs drīz uz mūžu slēgs durvis ciet, jo viņiem nav pietiekami klientu, lai segtu izdevumus. Arī vairāki citi Adelaides bāri drīz nevarēs turpināt darbību, un durvis būs jāslēdz.

Bija prieks, ka Četriem kaķēniem bija iespēja uzstāties publikai šajos grūtajos un diezgan pelēkajos laikos.

Rūdis Dancis,
2021. gada 29. septembris
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com