Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mūsu nākotnes dārzs Brisbanē

Varēsim ilgi lepoties par to

Laikraksts Latvietis Nr. 670, 2021. g. 6. okt.
Brisbanes Latviešu nama un Saule Limited valde -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
BrisbanesLatviesuBiedriba

Dārza uzkopšana pie Brisbanes Latviešu nama. FOTO Garens Krūmiņš.

Dārza uzkopšana pie Brisbanes Latviešu nama. FOTO Garens Krūmiņš.

Sanācām kopā skaisti saulainā sestdienas, 18. septembra, rītā svaigā gaisā, lai uzkoptu dārzu Brisbanes Latviešu nama pagalmā. Bija iespēja satikties ar sen neredzētajiem draugiem, kā arī iepazīties ar jaunām sejām. Relaksētā atmosfērā visi varēja ieturēt vieglas uzkodas un BBQ pēc labi padarīta darba. Paldies Brisbanes Latviešu Biedrībai (BLB) par gardām pusdienām, ko gatavoja mūsu izcilie šefpavāri un palīgi!

Nama dārznieks jau bija krietni strādājis, gatavojot dārza dobes pēc Laimas Lodiņas stādīšanas plāna. Brisbanes pašvaldības (Brisbane City Council) ziedotais dārza seguma kalns un ziedotie stādi gaidīja talciniekus. Papildus stādus mums ziedoja Skarlett Valtersa (Walters) – liels paldies! Talcinieki sastādīja augus un ziedus, izraka papildus dobes un iztīrīja aizaugušos dārza stūrus. Dārzs tika noklāts ar segumu un jaunie stādījumi tika kārtīgi aplaistīti, lai Brisbanes klimatā augtu stipri un krāšņi. Pēc lielo darbu padarīšanas pievienojās arī mūsu sabiedrības stūrakmeņi no vairākām Brisbanes organizācijām, lai simboliski iestādītu pēdējos stādus un ziedus.

Liels paldies visiem dalībniekiem par entuziasmu un atbalstu, Laimai Lodiņai un Ingai Česlei par organizēšanu, Karen Mekdūgela (McDougall) – par koordināciju ar Brisbane City Council, lai kopā izveidotu Latviešu nama dārzu, ar ko ilgi varēsim lepoties!

Piemiņas akmens ziedu vainagu ideja tapa, kad saņēmām Maijas Tebečas testamenta ziedojumu nama vajadzībām. Ar sirsnību atceramies mūsu sabiedrības atbalstītāju, Maiju, zinot, cik svarīgi viņai bija skaistums un košums. Piemiņas akmens ar plāksni 14.06.1941 – 14.06.1991 tika uzstādīts atzīmējot 1991. gadā Latvijas neatkarības atgūšanu.

Atjaunojot šo piemiņas dārzu 2021. gadā, vienmēr atcerēsimies pirms 80 gadiem notikušās tik ļoti mūsu tautai nežēlīgās deportācijas un nodosim šo stāstījumu mūsu nākamajām paaudzēm.

Brisbanes Latviešu nama un Saule Limited valde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com