Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Māra Branča skatījums

Sadraudzībā turpinās

Laikraksts Latvietis Nr. 672, 2021. g. 20. okt.
Māris Brancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Mārīte Djačenko izstādē. FOTO Māris Brancis.

Skats no izstādes. FOTO Māris Brancis.

Skats no izstādes. FOTO Māris Brancis.

Skats no izstādes. FOTO Māris Brancis.

Skats no izstādes. FOTO Māris Brancis.

Par spīti pandēmijai, kas ienesušas nepatīkamas korekcijas mūsu kultūras dzīvē, nupat Pērnavā notika triju sadraudzības pilsētu Jelgavas, Pērnavas un Šauļu mākslinieku ikgadējais saiets, kas kā allaž vainagojās ar kopizstādi.

Šīgada tikšanās iecere Pērnavas mākslinieku vadonim Alaram Raudojam radās pagājušajā gadā, kad viņš piedalījās šamota skulptūru simpozijā Jelgavā. Viņš vēroja, kā strādā tās tehniskais vadītājs Aleksandrs Djačenko un kādus neatkārtojamus darbus viņš rada keramikā, un izlēma, ka šoreiz Jelgavu jāpārstāv Aleksandram un Mārītei Djačenko. Diemžēl Sašam, kā mēs, kolēģi un draugi, viņu saucam, nebija lemts šo izstādi piedzīvot, taču vienalga Mārīte ar meitu Kristīni aizveda un sagatavoja izstādi Pērnavas pilsētas galerijā, kas atrodas bijušajā pilsētas rātsnamā. Kopizstādi atvēra 22. septembrī un būs skatāma līdz 9. oktobrim.

Šauļu krāsas aizstāvēja viens no Šauļu pilsētas galerijas kuratoriem Virginijus Kinčinaitis, kurš jelgavniekiem pazīstams no pagājušā gada izstādes kultūras namā. Toreiz viņš rādīja, cik viņš kā pilsētu arhitektūras fiksētājs ir smalks. Ik uzņēmumā viņš fiksē neparastus rakursus, detaļas, nereti izceļ komisko, smieklīgo. Jaunus variantus Šauļu fotogrāfs rāda arīdzan igauņu kolēģiem. Viņa jaunās kolēģes gleznotājas Živiles Spudites-Bledes, kura uzstājas ar savu pseidonīmu Žvėrūna, dekoratīvi košajos darbos tēlotas mūslaiku cilvēku savstarpējās attiecībās, izmantojot senus mitoloģiskus tēlus un mītiskas situācijas.

Mūsu abu keramiķu darbi eksponēti vienā telpā ar Alara Raudojas, Marko Toomasta un Indreka Aijas fotogrāfijām. Tie lieliski pieskaņojas jelgavnieku ekspozīcijai, pat viens otram palīdz atklāt to mākslinieciskās vērtības. Vienlaikus Pērnavas Mākslinieku namā apmeklētājiem durvis vēra arī jaunās gleznotājas Kadijas Reintammas lielformāta akvareļu izstādi, kas reālistiskā formā vēsta par dramatisko mūsdienu pilsētas dzīvi. Liela vieta tajā atvēlēta arīdzan mātes un bērna savstarpējām attiecībām.

Djačenko darbi izvēlēti no dažādiem periodiem, kuri apliecina abu autoru augsto profesionālismu, domas dziļumu un izteiksmes perfektumu. Te vēl tik pieminams, ka šī ir pirmā Aleksandra Djačenko darbu izstāde pēc viņa aiziešanas mūžībā. Viņa piemiņu godināsim arī Jelgavā, kur gada beigās Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta intriģējoša izstāde Saša un draugi.

Māris Brancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com