Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eslingenā atkal svētki!

Dziedāsim, dejosim, satiksimies 2022. gadā 16.–19. jūnijā

Laikraksts Latvietis Nr. 674, 2021. g. 3. nov.
Latviešu kultūras biedrība SAIME -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Eslingena2020

Aicinām pieteikt dalību latviešu kultūras svētkos „Eslingenas Dziesmu svētkiem – 75”!

Daudziem vēl spilgtā atmiņā iepriekšējais pasākums, kad 2017. gadā krāšņi atzīmējām Eslingenas Dziesmu svētku septiņdesmito gadskārtu – Eslingena atkal reiz uz trim dienām pārvērtās par Mazo Latviju, pilsētu piepildīja mūsu krāšņie tautastērpi, dziesmas, dejas, atmiņu stāsti.

Nākamgad mums visiem atkal ir iespēja satikties, sadziedāties, sadejoties, atcerēties un pieminēt ļoti būtisku mūsu tautas vēstures daļu – Eslingena bija viena no lielākajām latviešu bēgļu nometnēm Otrā pasaules kara laikā. Paralēli rūpēm par izdzīvošanu tajā plauka rosīga kultūras dzīve, tika koptas tradīcijas, izglītota jaunā paaudze, svinēti svētki, spēlēts teātris un uzvestas pat operas izrādes. 1947. gada 25. maijā Eslingenā notika trimdas latviešu pirmie Dziesmu svētki. Tie bija arī lielākie un plašākie dziesmu svētki Vācijas bēgļu nometņu laikā, kas pulcēja 25 korus ar apmēram tūkstoš dziedātājiem.

Svētku organizatori ir pārliecināti, ka nākamā gada pasākums, tāpat kā toreiz pirms 75 gadiem un arī mūsdienās pirms pieciem gadiem, atkal būs satikšanās, saprašanās un vienotības svētki, kas vēl ilgi paliks dalībnieku un viesu atmiņā kā dziļš emocionāls un garīgs piepildījums un apliecinājums mūsu latviskajām vērtībām un bagātībai.

Aicinām gan diasporas, gan Latvijas mākslinieciskās kopas piedalīties svētkos un radīt tos kopā!

Dalībnieku reģistrācija ir sākusies!

Pieteikšanās līdz 26.11.2021, aizpildot reģistrācijas anketu: https://ej.uz/eslingena2022

Svētku rīkotāju un atbalstītāju vārdā,

Latviešu kultūras biedrība SAIMEAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com