Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Gājiens tumsā ar karogiem

Kanberā tornis Latvijas karoga krāsās

Laikraksts Latvietis Nr. 677, 2021. g. 24. nov.
Juris Jakovics -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gājēji Gleznotāja kalnā (Mount Painter). Labajā pusē redzams Latvijas karoga krāsās izgaismotais Telstra tornis Melnajā Kalnā (Black Mountain). FOTO Iveta Leitase.

Latvijas karoga krāsās izgaismotais Telstra tornis Melnajā Kalnā. FOTO Iveta Leitase.

Latvijas karoga krāsās izgaismotais Telstra tornis Melnajā Kalnā. FOTO Džeimss Noubs (James Nobes).

Latvijas vēstniecība Kanberā izkārtoja Melnā kalna (Black Mountain) galotnes torni apgaismot Latvijas karoga krāsās 18. novembrī – Latvijas 103. neatkarības proklamēšanas gadadienā.

Pulciņš Kanberas latviešu to izdomāja atzīmēt ar kāpšanu pretējā – Gleznotāja kalnā (Mount Painter), no kurienes ir skats uz Melno kalnu.

Sapulcējamies īsi pēc saulrieta pie saules pulksteņa (vertical sundial) Cook priekšpilsētā.

Mūsu gājiens Gleznotāja kalnā bija svētlaimīgs, jūtu pilns. Bijām tuvu divdesmit cilvēku, arī ar bērniem, un katrs ar Latvijas karodziņu.

Kāpiens vietām stāvs ved it kā Mačū Pičū kalnos miniatūrā, tumsā ar baterijas lampiņām, kas lēkā strīpā pa šauru taku pa kalnu grēdu, stāvām malām uz kailu galotni, kur nepārtraukts skats visapkārt. Mirdz pilsētas gaismiņas uz ziemeļiem un dienvidiem, Brindabelas kalnu grēda sēž pie apvāršņa rietumu pusē, un austrumos parādās Melnais kalns ar apgaismoto torni Latvijas karoga krāsās. Tornis tālu, maziņš, bet sajūta cildena. No šejienes fotogrāfijās tas saredzams kā mazs, iesarkans punktiņš.

Pēc fotografēšanos kalna virsotnē, atpakaļ lejā tikuši, nofotografējamies vēlreiz, šoreiz – ielas lampas gaismā, pirms atvadīšanās labsajūtā.

Atsaucība Kanberā uz torņa apgaismošanu bija varena. Sabiedriskos mēdijos parādās daudz un dažādu skatu, katrs ar torni tērptu Latvijas karoga krāsās.

Aicinām vēstniecību šo uzsākto tradīciju turpināt arī nākamajos gados!

Juris Jakovics
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com