Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vizināmies pa vīnotavām (4)

Langhorna Krīkā (Langhorne Creek)

Laikraksts Latvietis Nr. 677, 2021. g. 24. nov.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Rusticana“ vīnotava. FOTO Marija Perejma.

Mārrutku lauki. FOTO Marija Perejma.

„Rusticana“ vīni nu Ņūmana mārrutkas. FOTO Marija Perejma.

Trešais turpinājums. Sākums LL673, LL674, LL675.

Mārrutki

Lai dienai būtu savādība, nodomājām iegriezties pie Ņūmana (Newman's) mārrutku laukiem. Tie ir vieni no lielākajiem Austrālijā, un ir kā viena no Dienvidaustrālijas ikonām. Mārrutku burkas var iegādāties arī pārējās Austrālijas pavalstīs, īpaši speciālistu ēdienu veikalos.

1925. gadā Freds Ņūmans (Newman) iesāka mārrutku produkciju Adelaides kalnu nomalē, bet 1947. gadā to pārdeva Mīkinu (Meakin) ģimenei. Jaunajiem īpašniekiem bizness gāja tik labi, ka meklēja plašākus laukus, nokļūstot Langhorna Krīkā. Viņi ir paturējuši Freda oriģinālo recepti no Anglijas un sarkano pamata zīmogu.

Labi atceros, augot ielā ar daudz latviešiem, ka šī mārrutku burka bija atrodama katrā mājā. Bija citas šķirnes, bet šī bija tā, kas bija vistuvāk īstai mantai. Mūsu ģimene šo turpina lietot.

Ar laiku Mīkinu ģimene pievienoja jaunas preces, piem., biešu mārrutki, sinepes, ķiplokus un ingveru. Brošūras liecina par mārrutku labumiem, jo tajos ir liels Vitamīnu C sastāvs un ir īpaši labs pret iesnām un deguna aizsprostiem. Mūsu senči var pasmaidīt no aizsaules par šo, ko viņi jau sen zināja.

Pie mārrutku dārziem atrodas Rustikāna vīnotava (Rusticana). Apbrīnojām jaunās ēkas, kas uzbūvētas pakalniņā no gofrēta dzelzs ar lielu verandu. No verandas varējām redzēt mārrutku laukus, kas bija brūni, jo nupat zeme bija uzarta gatavībā sēšanai.

Vīna garšošanas padomdevēja izskaidroja, ka Mīkinu ģimene pievienojās vīna ceļam, stādot pirmos vīnogu stādus 1990. gadā un pirmo ražu laida tautā 2003. gadā. Vīnotavas vārds nācis no otrās daļas mārrutku botāniskā vārda – Armoracia rusticana.

Vēroju skaisti darinātos koka galdus, kas greznoja verandu. Tie visi bija no sarkanajiem upes eikaliptiem (Red River gums), kas raksturo šo rajonu. Kad ar acis aplaida skatu pār mārrutku laukiem, tad tie – eikalipti – bija redzami mārrutku un vīnogulāju lauku malās. Interesanta kombinācija, izmantot zemi gan mārrutku produkcijai, gan arī vīniem. Iepriekš to nebijām sastapuši.

Apkārtne pielāgojās arī spāņu vīnogu šķirnēm, un tā mājupvešanai iegādājāmies spāņu ietekmētu Tempranillo. Skuterītis pilns.

Turpinājām braucienu uz rajona vecāko un vispazīstamāko vīnotavu. Ceļi bija ar dažiem līkumiem, bet apkārtne līdzena, un vienalga, uz kuru pusi skatījāmies, vīna lauki pēc vīna laukiem vizēja gar acīm.

Marija Perejma
Laikrakstam „Latvietis“

Turpmāk vēlAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com