Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vizināmies pa vīnotavām (5)

Langhorna Krīkā (Langhorne Creek)

Laikraksts Latvietis Nr. 678, 2021. g. 1. dec.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pie vīna mucām. FOTO Marija Perejma.

Pie vīna preses – viss darināts no sarkanā upes eikalipta. FOTO Marija Perejma.

Vietējais krodziņš – „Bridge Hotel“. FOTO Marija Perejma.

Ceturtais turpinājums. Sākums LL673, LL674, LL675, LL677.

Blīsdeila

Blīsdeiles vīnotavu (Bleasdale Winery) dibināja Franks Potts 1850. gadā. Viņš strādāja Britu flotē, apceļojot pasauli no 9 gadu vecuma kā šaujamā pūdera pienesējs (powder monkey). Ceļojuma gaitās viņš kādu laiku pavadījis Portugālē, iemācoties vīna brūvēšanas mākslu. 1836. gadā Franks iebraucot ar kuģi Adelaidē atrada Langhorna šķērsotavu. Viņš ievēroja masīvos sarkanās upes eikaliptus, zemes bagātību un palika. Vēlāk no rajona eikaliptiem Franks uztaisīja pats savu zārku, ko turēja zem gultas un lietoja to ābolu krātuvei, kamēr pienāca diena 1890. gadā, kad āboli bija jāatvieto. Tagad piektā un sestā paaudze turpina viņa vīziju.

Šī bija vienīgā vīnotava, kur mēs varējām izstaigāties starp lielām vīna mucām, redzēt 3,5 t vīna presi, kas taisīta no minētajiem eikaliptiem, ko Franka ģimenes atvases vēl lietoja līdz 1962. gadam. Tā bija iespaidīga. Garšošanas telpā gar sienām bija fotogrāfijas no agrākām ražām, ko veica ar zirga spēku un rokām. Vīnotava nebija ne īpaši skaista, ne izveidota modernā stilā kā iepriekšējās vīnotavas, kuras mēs apciemojām, bet tas, kas pievilka, bija vēsturiskā sajūta un oriģinālās ēkas.

Interesanti zināt, ka 2018. gadā Franka pēcteči izlaida sarkanvīnu – Shiraz viņam pa godu ar etiķeti Powder Monkey. Nākošajā gadā sarkanvīna etiķetei raksts bija The Liar* – nez vai gluži pa godu, bet vairāk vēsturisku atzinību melim un razbainiekam Alfredam Langhornam, kura vārds dibināja pilsētu.

Vēlākas pusdienas ieēdam vietējā pilsētiņas krodziņā, kas laimīgā kārtā atveras no ceturtdienām līdz pirmdienām. Gan gribējās ārā sēdēt, bet vējš turpināja rādīt savu spēku un tā apsēdamies istabā pie loga.

Marija Perejma
Laikrakstam „Latvietis“

Turpmāk vēl

* angl.: Melis.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com