Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Atmiņas būrī“

Aktieris Ivars Kants par filmu un par sevi

Laikraksts Latvietis Nr. 680, 2021. g. 15. dec.
Ivars Kants -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL58KD2021

Ivars Kants.

Es piedzimu Adelaidē, Dienvidaustrālijā, 1949. gadā, trešais bērns latviešu ģimenē. Man vecāki un vecākā māsa ieradās Austrālijā iepriekšējā gadā. Mans vecākais brālis, traģisko kara apstākļu dēļ, joprojām atradās Latvijā pie mātes vecākiem. Mana bērnība pagāja 50-to un agro 60-to gadu idilliskajos laikos pilsētā, kuru toreiz sauca par baznīcu pilsētu, un tā bija austrāliešu ikdienas dzīves apvienojums ar latviešu emigrantu sabiedrības ietekmi.

Pēc Adelaides Zēnu vidusskolas pabeigšanas, un īsā periodā, kad darbojos reklāmas jomā, es pieteicos un tiku uzņemts NIDA (Nacionālais dramatiskās mākslas institūts) 1969. gadā.

Pēdējos 35 gadus esmu strādājis kā aktieris uz skatuves, filmās un televīzijā ar visiem šai profesijai raksturīgajiem triumfiem un vilšanos.

1972. gadā es apprecēju Dženiferu Hērliju (Jennifer Hurley), un mums ir četri bērni. 1989. gadā Ansis Epners, dokumentālo filmu režisors, ierādās mūsu mājās Zilajos kalnos. Viņš veidoja dokumentālo filmu par latviešu izcelsmes cilvēkiem Rietumos.

Bija manas meitas Sāras (Sarah) 15. dzimšanas diena, un Ansis man jautāja, vai es dotos uz Latviju, lai piedalītos filmu projektā, ja tāda iespēja rastos. Filmas pamatā būtu Alberta Bela romāns Būris. Ansis jau kādus 12 gadus bija gribējis to filmēt. Es provizoriski piekritu, šaubīdamies, vai šīs valsts nestabilajā politiskajā un ekonomiskajā stāvoklī būs piemēroti apstākļi Anša sapņu īstenošanai.

1992. gada sākumā man piezvanīja mans aģents. Viņi bija saņēmuši teleksu no Rīgas un jautāja, vai es par to kaut ko zinu.

Turpinājumā ir mans stāsts par tiem četriem mēnešiem, ko pavadīju Latvijā, strādājot pie filmas Mans būris. Būs arī izvilkumi no filmas un video fragmenti, kas ilustrēs to, kā gāja filmas Būris veidošanā.

Ivars Kants

Ceturtdien, 30.12.21, plkst. 15.00-17.00. Pieejams klātienē un internetā.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com