Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kanberas skolas pirmais darba gads noslēdzies skaisti

Mācās gan jaunie, gan pieaugušie

Laikraksts Latvietis Nr. 680, 2021. g. 15. dec.
Iveta Leitase -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kanberas Latviešu skolas saime ar viesiem no Latvijas vēstniecības Austrālijā. FOTO Raitis Freimanis.

Vidū Kanberas Daugavas Vanagu nodaļas priekšniece Inta Skrīvere, blakus Kanberas deju skolas „Sprigulītis“ vadītājs Tomass Volšs (Walsh), un pirmā no kreisās Kanberas skolas vadītāja Iveta Leitase ar dejotājiem un skolēniem. FOTO Džeimss Noubs (James Nobes).

Skolēni un piparkūkas. FOTO Iveta Leitase.

Skolēni un ģimenes. FOTO Iveta Leitase.

Svētku kliņģeris. FOTO Iveta Leitase.

Pirmais atjaunotās Kanberas Latviešu skolas gads ir noslēdzies. Tas sākās ar ar Lieldienu olu ripināšanu, mēs paguvām uztaisīt Jāņu sieru, bet pašu svinēšanu mums izjauca Kovids. Skolas gads beidzās ar 18. novembra svinībām kopā ar Kanberas latviešiem un burvīgu piparkūku cepšanu un Ziemassvētku dziesmām kopā ar viesiem no Latvijas vēstniecības.

Šajā gadā mums ir nostabilizējies skolēnu skaits, un gadu pabeidzot, mūsu pulkā ir 10 jaunākās paaudzes kanberieši un arī 3 pieaugušie, kas cītīgi nāk mācīties otrdienu vakaros. Gada sākumā mēs dejojām un uz gada beigām mēs esam uzsākuši dziedāšanas programmu. Es gribu izteikt lielu pateicību mūsu skolotājiem – Leldei Vītolai un Jurim Jakovicam, kas māca pieaugušos un Vinetai un Raitim Freimaņiem, kuri māca dziedāšanu un Tomasam Volšam (Walsh), kurš māca dejošanu.

Un gribas uzslavēt arī visas mūsu skolas ģimenes un vecākus, kas nenogurstoši ved savus bērnus un mazbērnus, tādējādi ierādot jaunajai paaudzei, cik svarīgi ir darīt latviešu lietas. Un beigās es gribētu pateikt ļoti, ļoti lielu pateicību Kanberas Daugava Vanagu nodaļai, kura kopumā mums šogad ir noziedojusi 6000 dolāru. Mēs arī nekavējāmies šo naudu sākt tērēt un nopirkām elektriskās klavieres, ko tagad izmantojam dziedāšanas stundās. Mums ir ļoti žēl, ka Daugavas Vanagu Kanberas nodaļa tagad ir izbeigusi pastāvēšanu, bet skolas saime apsola, ka viņu atstāto mantojumu kanberiešu jaunā paaudze izmantos gan latviešu valodas, gan kultūras, dziesmu un deju mācīšanai. Un arī pīrāgu un piparkūku cepšanai, jo kārtīgs latvietis bez tā nevar izaugt.

Skolas darbību arī līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde un, kā jauna skola, mēs arī saņēmām trīs lielas pakas ar grāmatām no Latvijas. Grāmatas tagad ir saliktas kastēs uz riteņiem un skolas ģimenes var aizņemties tās uz mājām. Tā mums ir aizsākusies mobilā bibliotēka.

Novembrī šai bibliotēkai ir pievienojušās divas jaunas grāmatas – dāvinājums no LAAJ – Lielvārdes josta un Latviešu Nacionālie ēdieni – abas ir gan latviešu, gan angļu valodās.

Nākamajā gadā Sprigulītis un arī skolas saime atsāks dejošanu, un mēs noteikti ceram mūsu pulkā sagaidīt jaunas ģimenes un skolēnus. Jūs vienmēr varat atrast informāciju par Kanberas skolu šeit Kanberas latviešu Skola – Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē (laaj.org.au)

Iveta Leitase
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com