Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AZVV atvērta un slēgta

Kovids priekšlaicīgi slēdz Vasaras vidusskolu

Laikraksts Latvietis Nr. 685, 2022. g. 12. janv.
Rūdis Dancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV2015

AZVV atklāšana „Dzintaros“ FOTO Annas Ziedares Vasaras vidusskola.

47. Annas Ziedares Vasaras vidusskolas mācības sākās 2. janvārī „Dzintaros“, vienas stundas braucienā dienvidos no Adelaides. Bija paredzēts turpināties līdz 15. janvārim, bet 8. janvāra AZVV „Dienas ziņās“ parādās šāds raksts.

Diena iesākās it kā normāla; skolēni piecēlās, piedalījās rīta vingrošanā, tad uz karoga uzvilkšanu un brokastīm. Nevienam nebija doma prātā, ka mūsu ritmiskā dienas ripošana drīz beigsies. Mēs visu nedēļu klusībā dzīvojām ar domu, ka varbūt pienāks kāds ar Covid slimību, bet bijām ļoti optimistiski – cerējām, ka mēs tiksim līdz otrās nedēļas beigām bez infekcijām.

Visu nedēļu mēs skolā strādājām bez apstājas, skolēni bija priecīgi, skolotāji arī priecīgi. Mēs bijām pašā burbulī – mūsu mazā Latvijā. Pirms pusdienām Iveta un Zinta mūs aicināja ēdamzālē un pavēstīja mums bēdīgas ziņas, ka Covid tika diagnosticēts kādam skolas saimes dalībniekam. Un uzreiz varēja dzirdēt klausītāju šoku un nožēlu. Iveta mums paskaidroja, ka inficētais cilvēks ir karantīnā, un skolas vadība stingri seko covid plāna instrukcijām. Iveta mums arī izskaidroja, ka visiem skolēnu vecākiem ir aizsūtīta ziņa, ka covids ir konstatēts Dzintaros, un skolas vadība dara to, kas ir vajadzīgs.

Visu nedēļu Iveta un Zinta ir strādājušas cītīgi, lai aizsargātu Dzintarus no infekcijām – nepārtraukti atgādinot skolēniem un darbiniekiem, lai ievēro praktiskos likumus: nomazgāt kārtīgi rokas, neklepot cilvēkiem virsū un ievērot starp savējiem sociālo distanci.

Katram skolēnam, pirms iebraukšanas Dzintaros, bija jāuzrāda vadībai, ka viņiem ir negatīva atbilde covida pārbaudījumam, un tad, ierodoties Dzintaros, bija atkal jāizpilda covid tests un jābūt negatīvam rezultātam. Vadība sekoja drošības plānam un izdarīja visu to, kas bija vajadzīgs. Īsti nevar vainot arī inficēto, jo šis cilvēks tika pārbaudīts un bija ar negatīvu atbildi. Tikai pēc dažām dienām parādījās saslimšanas simptomi.

Slimība ir ļoti gudra, ka var būt paslēpusies cilvēkā bez īpašām sajūtām; tikai vēlāk parādīties visnepatīkamākā veidā un nevajadzīgā laikā, un tikai pēc citu cilvēku inficēšanās varam izsekot infekcijas avotu. Inficētais cilvēks patreiz ir labā omā un saka, ka sajūta nav tik traka, it kā pēc normālas gripas. Saslimušajam ir bijušas divas vakcīnas injekcijas aizsargāšanai no covida.

Iveta un Zinta turpināja izskaidrot, ka diemžēl ar šo pozitīvo testa atbildi covidam, skolas darbība būs jāslēdz. Uzreiz atkal no skolēniem varēja dzirdēt nelielu šoku, ka mācību laiks ir pienācis pie beigām. Pat 4. klases skolēni pirms stundas izreklamēja 4. klases balles tēmu visai skolai – Pagātne un tagadne. Skolēni bija gatavi braukt uz lietotu drēbju veikalu op-shop, lai iegādātos interesantas drēbes ballei! Bet skolēni arī izturējās ar sapratni, ka skola būs jāslēdz. Skolēnu sejās varēja redzēt nožēlu par skolas slēgšanu, bet viņi arī saprata kāpēc. Zinta izskaidroja ar labu teikumu: „mēs izmetām kauliņus, un redzējām, kas notika.“

Nelaimīgi, ka mums bija jāapstādina skola, bet, laimīgi un lepni, ka mēs varējām vismaz vienu nedēļu uzturēties Dzintaros. Iveta nolēma, ka visiem bērniem ir jāvalkā maskas, ko vadība izdeva visiem klātesošiem. Tika nolemts, ka bērniem ir atļauts braukt mājās, un ar to bērni sāka izmantot telefonus, zvanot vecākiem uz prombraukšanu. Līdz vakariņām jau puse skolēnu bija izbraukuši no Dzintariem.

Un kas ar Dienas Ziņām?? Nu, šis ir beidzamais numurs šajā skolas gadā. Paldies par jūsu interesi sekot, kas notiek mūsu vasaras vidusskolā. E-pastu sarakstā ir apmēram 60 e-pastu adreses ar dedzīgiem lasītājiem, kas katru rītu gaida ziņas. Protams, arī Dzintaros skolēni un skolotāji gaida ar nepacietību katru rīta numuru, lai uzzinātu, kas iepriekšējā vakarā notika un kas ir rakstīts viņa horoskopa logā.

Paldies par uzmanību un līdz nākamam gadam!

Radiorūdis

AZVV Dienas ziņas
2022. g. 8. janv.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com