Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Barikāžu atceres diena

Jāsargā demokrātiskās un nacionālās vērtība

Laikraksts Latvietis Nr. 687, 2022. g. 26. janv.
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Barikāžu aizstāvju atceres dienā, 20. janvārī, Valsts prezidents Egils Levits nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un piemiņas akmeņiem Bastejkalnā.

„Šodien mēs atceramies 1991. gada janvāra barikādes Rīgā un pieminam to laikā nogalinātos.

Barikādēm ir īpaša nozīme latviešu nācijas un valstiskuma vēsturē. Tajās manifestējās mūsu iekšējā brīvība un ilgi aizturētā patiesības balss. Uzdrīkstēšanās apvienoja solidārā spēkā.

Mums bija pārliecība, ka latviešu tautas pastāvēšanu ilgtermiņā spēj nodrošināt tikai un vienīgi Latvijas valsts. Mums bija mērķis – valsts atgūšana. Tas deva drosmi šaubu un baiļu pārvarēšanai.

Ar barikādēm mēs savu valstsgribu apliecinājām visai pasaulei, bet, pirmkārt, paši sev. Iekurs barikāžu ugunskuriem bija vairāku paaudžu traģiskā pieredze totalitārismā, arī skaidra apziņa – ja gribam savu valsti, tad jābūt gataviem to aizstāvēt.

Šī motivācija vadīja mūsu priekšgājējus; tā vienoja barikāžu dalībniekus. Šodien mūs sargā Latvijas armija un Zemessardze, mūsu līdzdalība NATO.

Mums ir jāsargā savas valsts demokrātiskās un nacionālās vērtības ik dienu, arī pārejošu grūtību un nenoteiktības apstākļos. Mums jāceļ jaunas garīgas vertikāles tās attīstībai.

Saglabāsim stiprus savas valsts pamatus un ideālus! To dēļ pirms 31 gada uz Rīgu devās cilvēki no visas Latvijas un Vecrīgā dega barikāžu ugunskuri.

Atcerēsimies šos notikumus un būsim pateicīgi barikāžu aizstāvjiem!“ īpašā videouzrunā saka Valsts prezidents Egils Levits.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com