Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Grāmata „Laimes bērni“ apbalvota

Saņem Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu

Laikraksts Latvietis Nr. 693, 2022. g. 16. martā
Alīse Nīgale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LielsUnMazs

Apbalvotā grāmata „Laimes bērni“. FOTO Publicitātes foto.

Apbalvotā grāmata „Laimes bērni“. FOTO Publicitātes foto.

22. februārī paziņoti Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvas Bologna Ragazzi Award jeb BRAW laureāti. Balvu New Horizons (Jaunie apvāršņi), ko žūrija katru gadu piešķir īpaši novatoriskai bērnu grāmatai, šogad saņem bērnu grāmatu izdevniecībā Liels un mazs izdotā Luīzes Pastores grāmata Laimes bērni ar Evijas Pintānes ilustrācijām. Grāmatas dizaina autors ir Artis Briedis.

BRAW ir viena no starptautiski visplašāk zināmajām balvām bērnu grāmatniecības jomā, to 1966. gadā iedibināja Boloņas bērnu grāmatu tirgus, lai katru gadu, apbalvojot grāmatas 5 pamatkategorijās – daiļliteratūra, izziņas grāmatas, komiksi, Opera Prima par debiju un New Horizons par īpaši novatorisku grāmatu – izceltu izdevēju un autoru radošo sniegumu grāmatu dizaina, ilustrāciju un poligrāfiskā veidola ziņā, kā arī spējā uzrunāt jaunos lasītājus. Katru gadu balvai ir arī viena vai vairākas īpašās kategorijas, šogad tā ir dzeja. 2022. gadā BRAW balvai tika iesniegtas 2215 grāmatas no 62 pasaules valstīm.

„Esam ļoti gandarīti, ka BRAW žūrija pamanījusi un izcēlusi tieši Luīzes Pastores „Laimes bērnus“– grāmatu, kurā vienotā veselumā savijies izcils autores, ilustratores, redaktoru un dizainera darbs. Šķiet, ka, strādājot pie šīs grāmatas, arī paši esam sekojuši Laimes zelta likumiem: „Vienmēr uzticies savai nojautai“ un „Reizēm, lai kaut kur nokļūtu, ir jāapstājas. Ieelpo. Izelpo. Nesteidzies. Tavas domas tevi aizvedīs pa pareizo ceļu,“ saka Liels un mazs direktore Alīse Nīgale, kura atzīst, ka BRAW balva noteikti ir bijis viens no izdevniecības mērķiem un nozīmē pastiprinātu uzmanību starptautiskajā bērnu grāmatu izdevēju vidē, kas gan izdevniecībai Liels un mazs, gan grāmatas autoriem paver tālākas sadarbības un panākumu iespējas.

BRAW balvas tiks pasniegta 21. marta vakarā, kad tiks nosaukti arī balvas Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs laureāti. Šī ir jau piektā reize pēc kārtas, kad Liels un mazs tiek nominēts prestižajai balvai Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs Eiropā, kuru piešķir, izceļot izdevēju augsto profesionalitāti, ar kādu tie īsteno inovatīvus un intelektuāli augstvērtīgus bērnu grāmatu projektus. Ar Liels un mazs par labākā Eiropas bērnu grāmatu izdevēja titulu sacenšas divi izdevēji no Francijas, kā arī izdevēji no Krievijas un Polijas. Par nominētajām izdevniecībām balso Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus reģistrētie dalībnieki.

Grāmata Laimes bērni turpmāk vienmēr atradīsies arī Boloņas bibliotēkā Salaborsa, kur pieejama visu BRAW godalgoto grāmatu kolekcija.

Luīze Pastore savam apjomīgajam prozas darbam izvēlējusies zīmīgu apakšvirsrakstu: pēc patiesiem notikumiem izdomāts stāsts. Grāmatas pamatā ir leģendārā latviešu ceļotāja un pētnieka Aleksandra Laimes (1911-1994) biogrāfijas fakti, bet stāsta galvenie varoņi ir bērni – Ilze, iesaukta par Krītiņu, un viņas jaunākais brālītis, kā arī zviedru žurnāliste Līse, kas ieradusies, lai atklātu un aprakstītu Laimes noslēpumus.

Grāmatas izdošanu atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā Kultūrelpa.

Attīstīt bērniem domāto latviešu oriģinālliteratūru un ilustrāciju, tostarp bilžu grāmatas, ir viens no bērnu grāmatu izdevniecības Liels un mazs pamatuzdevumiem, un tajā pats galvenais ir būt aktīvam spēkam, kas rosina un stimulē jaunu darbu tapšanu, ietekmē procesu.

Kopš 2014. gada veiksmīgi attīstās arī Liels un mazs izdoto grāmatu tulkošana un izdošana pasaulē noslēgti vairāk kā 90 līgumi par 36 nosaukumu tulkošanu un izdošanu 25 pasaules valodās.

Ar izdevniecības Liels un mazs grāmatām var iepazīties mājas lapā lielsmazs.lv. Grāmatu piegāde tiek nodrošināta katru darba dienu ar Latvijas Pasta, velokurjera vai Omniva pakomātu starpniecību.

Alīse Nīgale
izdevniecības „Liels un mazs“ direktoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com