Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Demonstrācijas pie Krievijas vēstniecības Kanberā

Toreiz un tagad

Laikraksts Latvietis Nr. 694, 2022. g. 23. martā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Demonstrācija pie Krievijas vēstniecības Kanberā 2022. gada 12. martā. FOTO Egons Eversons.

Edgars Greste (labajā pusē) ar plakātu pie Krievijas vēstniecības 1989. gada 23. augustā. Kreisā pusē jaunie puiši Roberts un Dainis Karnupi. FOTO Ojārs Greste.

Kopš šī gada 26. februāra katru sestdienu, ap plkst. 10 no rīta pie Krievijas vēstniecības Kanberā pulcējas ukraiņi un daudzi citu tautību pārstāvji, ieskaitot krievus, lai izteiktu protestu pret Krievijas uzbrukumu Ukrainai.

Tā arī šajā 12. marta sestdienā pie Krievijas vēstniecības bija sanācis liels pulks demonstrētāju. Plīvoja Ukrainas karogi, un citu tautu karogu vidū varēja skatīt Latvijas karogus. Neskaitāmi plakāti vēstīja par Krievijas varmācībām.

Sapulcējošos uzrunāja ukraiņu pārstāvis, nosodot Putinu, viņa varaskāri un nepamatoto uzbrukumu Ukrainai. To pašu domu arī izteica pārējie runātāji, un viņu vidū Kanberas latviešu biedrības priekšnieks Juris Jakovics.

Krievijas vēstniecības priekša stāvēja Austrālijas policija.

Un domās ienāca 1988., 1989. gadi, kad pie Krievijas vēstniecības, toreizējās Padomju Savienības, notika baltiešu organizētās demonstrācijas par brīvām, neatkarīgām Baltijas valstīm. Toreiz ar vairākiem autobusiem atbrauca latvieši no Melburnas un Sidnejas, kā arī pārējie baltieši, un demonstrācijas bija skaļas un iespaidīgas. Un tad notika negaidītais – demonstranti šķērsoja ielu un dziedādami gāja ap visu lielo vēstniecības zemes gabalu, tikai augstais dzīvžogs un ļoti augstā dzelzs sēta, kas tur ir vēl šodien, šķīra demonstrantus no ieejas vēstniecībā.

Protams, demonstranti civilizēti atgriezās pāri pār ielu vēstniecības priekšā, bet nākamajā demonstrāciju laikā vēstniecību apsargāja liels skaits policistu.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com