Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ziedosim Ukrainai!

Sarīkojums Sidnejas Latviešu namā

Laikraksts Latvietis Nr. 695, 2022. g. 30. martā
Ojārs Greste -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatvijaAtbalstaUkrainu

Annete Pīrsa (Pearce) un Viki Pogule Ukrainas karoga krāsās FOTO Ojārs Greste.

Runā Latvijas vēstnieks Austrālijā Marģers Krams. FOTO Ojārs Greste.

Ukraiņu „Dnister“ kreditkooperatīva Sidnejas biroja vadītāja Marika Mekjū (McCue) ukraiņu blūzē. FOTO Ojārs Greste.

Liena Sveile (no kreisās) noziedoja ziedu kompozīcijas, kurus izsolē nopirka Ojārs Greste un Ilona Brūvere. FOTO Ojārs Greste.

No kreisās: Ojārs Greste, profesors Tālis Putniņš un melburnietis Dr Uldis Ozoliņš. FOTO no Ojāra Grestes personīgā arhīva.

SidnejasLatviesuBiedriba

Latviešu sabiedrība labi saprot šausmas, kas pašlaik notiek Ukrainā sakarā ar Krievijas iebrukumu. Tāpēc sestdien, 19. martā, tautieši bija sapulcējušies kuplā skaitā Sidnejas Latviešu namā, lai sniegtu savu atbalstītu Ukrainai ar ziedojumiem.

Bija paredzēts, ka šajā datumā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs būs Sidnejā, bet Ukrainas kara dēļ viņa ceļojums tika atlikts. Tomēr Sidnejas Latviešu biedrība nolēma aicināt tautiešus, lai atbalstītu Ukrainu. Latvijas vēstnieks Austrālijā Marģers Krams bija klāt, lai pastāstītu par pašreizējo stāvokli Latvijā. Arī konsule Vineta Freimane bija atbraukusi ar pases staciju, ko 19. martā izmantoja, 27 klienti, atjaunojot vai pieprasot sev Latvijas pasi.

Latviešu nama kafejnīcā bija iespēja pirkt pusdienas un uzkodas, un viss kafejnīcas atlikums tika ziedots Ukrainai. Klātesošie arī varēja ziedot gan skaidrā naudā, gan elektroniski. Kafejnīcā bija jūtama ļoti pozitīva enerģija. Kafejnīca un Mārtiņa Siliņa zāle bija izdekorētas Ukrainas karoga krāsās un vairākiem klātesošajiem arī apģērbs bija Ukrainas karoga krāsās. Kafejnīcas dāmas pat bija izdekorējušas kūciņas zildzeltenā krāsā! Uz pasākumu bija atnākuši, apmēram, 70 cilvēki, un Ukrainas atbalstam pavisam tika saziedoti vairāk nekā $7000AU.

Vēstnieks M. Krams savā uzrunā pastāstīja par ukraiņu bēgļu uzņemšanu Latvijā un Latvijas militāro palīdzību Ukrainai. Vēstnieks sacīja, ka Latvijā ir pieaudzis atbalsts no sabiedrības gan nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, gan valsts aizsardzībai, un līdz ar to ir arī pastiprinājusies interese pieteikties zemessardzei.

Latvijā tiek izplatīta arī dezinformācija caur krievu propagandas mēdijiem. Uzticami informācijas avoti Latvijā ir Latvijas televīzija, Latvijas radio un Latvijas sabiedriskie mēdiji (lsm.lv).

Vēstnieks teica, ka Latvija kopā ar citām rietumu valstīm, pievienojas ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju. Liels izaicinājums šobrīd ir – ko darīt ar gāzi, jo lielākā daļa gāzes nāk no Krievijas. Lai Latvija nebūtu atkarīga no Krievijas, tad līdz nākošajai apkures sezonai ir jāatrisina gāzes jautājums.

Kā atbalstīt Ukrainu? Vēstnieks ieteica ziedot uzticamām organizācijām, kas līdzekļus spēj nogādāt Ukrainai. Un atbalstīt ne tikai Ukrainu, bet arī Latvijas aizsardzību, ziedojot gan zemessardzei, gan citām organizācijām.

Tiem, kas atceras bēgšanu no Latvijas 1944. gadā, kad Krievijas armija otro reizi okupēja mūsu zemi, ir it sevišķi sāpīgi redzēt, kā ukraiņi tagad bēg no savas valsts. Darīsim visu, ko varam, lai palīdzētu Ukrainai uzvarēt, jo uz viņu zemes un ar viņu asinīm šobrīd notiek cīņa par rietumu civilizāciju. Ja viņi zaudē, mēs visi zaudēsim.

Paldies Sidnejas Latviešu biedrībai un biedrības dāmu kopai šī pasākumu organizēšanā par labu Ukrainai!

Ojārs Greste
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com