Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu fonds dzied un dzīvo

Apvienojās lietišķi nepieciešamais ar valdzinoši jauko

Laikraksts Latvietis Nr. 696, 2022. g. 6. apr.
Sandra Milevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuFonds

Latviešu Fonds

Iepazīšanās vakars pirms Latviešu fonda padomes sēdes. Stāv mājasmāte un mājastēvs – Brigita un Artis Rumpēteri.

Kopbilde. Centrā priekšā Mārtiņš Hildebrants un Jānis Veidis.
Pirmajā rindā: Diāna Kārkliņa, Inta Šķiņķe, Žubīte Streipa, Ilze Pētersone, Kristīna Putene, Mārtiņš Putenis, Ilze O’Hara, Brigita Rumpētere, Artis Rumpēters, Renāte Kenija (Kenney), Rita Grendze.
Aizmugurē: Jana Tetere, Sandra Milevska, Jānis Kancāns, Elizabete Ludvika, Sarah Ratraja (Rattray)-Hildebrante, Sandra Gendrikova-Bajere (Bayer), Peter Van Sant, Sarma Dindzāne-Van Sant, Māra Veide, Ilze Kancāne.

Nākamajā rītā: Ilze Pētersone, Žubīte Streipa, Brigita Rumpētere, Renāte Kenija (Kenney), Diāna Kārkliņa, Rita Grendze.

Latviešu fonda padome un palīgi. No labās: Kristīna Pipaste, Diāna Kārkliņa, Žubīte Streipa, Brigita Rumpētere, Beta Ludvika, Mārtiņš Hildebrants, Renāte Kenija (Kenney), Rita Grendze, Ilze Pētersone.

Latviešu fonda piedāvājumi – krekli, pudeles, lipekļi, aprocītes, apkārtraksts, brošūra.

Skaistā vecu, ar raksturu un šarmu, Ziemeļņudžersijas māju rajonā sestdien, 2022. gada 19. martā, apvienojās lietišķi nepieciešamais ar valdzinoši jauko. Bet tikai pēc tam, kad pats pirmais, galvenais sveicinātājs, mājas mīlulis Bovijs bija sagaidot visus apošņājis, pie Arta un Brigitas Rumpēteriem varēja notikt kārtējā Latviešu fonda padomes sēde, kas uz vakara pusi, sanākot kopā kādiem 25 viesiem, pārvērtās par izdziedāšanās vakaru.

Klātesošie LF padomes locekļi bija mērojuši garus ceļus: priekšsēde Renāte Kenija (Kenney) no Bostonas, kasiere Katrīne Pipaste, sekretāre Rita Grendze, revidente Žubīte Streipa – visas no Čikāgas apkārtnes un arī no vidienes, otra revidente – Diāna Kārkliņa no Mičiganas; Ņujorkas apkārtnes projektu lietvedis – Mārtiņš Hildebrants, sabiedrisko lietu kārtotāja Ilze Pētersone un Hadsonas upes otrā krastā pati namamāte, ieguldījumu pārzine – Brigita Rumpētere. Aktīvo projektu lietvede ieradās no ārzemēm – Beta Ludvika no Hamiltonas, Kanādā.

Valdes lēmumi pagaidām netiek izpausti, taču vakara plāns visiem iepriekš jau bija zināms: dziedās! Šai rakstītājai, kas jaunībā zināja no galvas visu dziesmu visus pantus, likās nepieciešams tomēr apbruņoties ar veco labo laiku „bībeli“ – Lai atskan dziesmas pluss vēl ar abām Mārtiņa Zandberga dziesmu grāmatām. Tie izrādījās nevajadzīgi, un labi vien ir, jo omulīgā vakara pustumsā burti, kas kādreiz bija perfekti salasāmi, tagad izrādās, lappušu taupīšanas nolūkā, savā laikā vienkārši salikti tik sīki, ka nav saskatāmi!

Situāciju glāba priekšsēdes Renātes pašas sameistarotais dziesmu krājums, vesela lapa katrai dziesmai. Šis Latviešu fonda sastādītais pašsaliktais izdevums patapināts no agrāk Katskiļu kalnos notiekošās, bostoniešu iedibinātās slēpošanas nedēļas, t.i., februāra brīvdienu Sniegaines nometnes. Notika dziesmu kari, kas pievilināja apmeklētājus arī no citurienes, ar laiku radot šo dziesmu izlasi.

Dziedājām vairākas stundas, līdz pusnaktij, ilggadīgajai koristei Ilze Kancānei izceļoties brīdī, kad viņa tekoši, neizlaižot neviena vārda, nodziedāja reti dzirdētu dziesmu, kuru iemācījusies kādā agrīnā latviešu skolas klasē. Viņa ar vīru Jāni, šajās viesībās iestājoties LF, izpelnījās pārsteiguma balvu, tāpat kā Inta Šķinķe, kas arī pievienojās Latviešu Fondam.

Arī Mārtiņam Putenim bija kas sakāms un dziedams; vakara gaitā, nonākot pie karavīru dziesmas, viņš izteica vārdos mūsu visu sanākušo smago fona sajūtu, kas vēl joprojām nezūd – šausmas un sašutumu par Krievijas meļa un mežoņa Putina iebrukumu Ukrainā. Izceļot, ka Ukrainas kareivji cīnās arī mūsu visu, latviešu un citu rietumnieku, vietā, Mārtiņš novadīja Es karā-i aiziedams ar tekstu: Raksti zilu vai dzelten', raksti zilu vai dzelten'…

Šī nav pēdējā reize, kad ķersimies visi pie LF dziesmu krājuma, jo 30. jūnijā plkst. 18.00 Minesotas Dziesmu svētkos pie galvenās viesnīcas Intercontinental St. Paul bāra notiks Latviešu Fonda laimīgā vai sadraudzības stunda un visiem, visiem paredzēta sadziedāšanās – iesildīsimies tieši pirms došanās uz Zaļumballi ar cūku bērēm saliņā pie varenās Mississippi upes.

Uz redzīti!

Sandra Milevska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com