Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ukrainas atbalstam veltīta diena Kanberā

Piedalījās vairākas tautības

Laikraksts Latvietis Nr. 697, 2022. g. 13. apr.
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latviešu galds, Ivetas Leitases izkārtojumā. FOTO Juris Jakovics.

„Sprigulīši“ un apmeklētāji danco. FOTO Juris Jakovics.

No kreisās: Latvijas vēstnieks ar kundzi, Ukrainas vēstnieks, Igaunijas vēstniece ar dēliem, Lietuvas vēstnieks ar kundzi un vēstniecības darbiniece. FOTO Juris Jakovics.

Šī gada 3. aprīļa svētdiena poļu klubā. White Eagle telpās, poļu/ukraiņu vadībā, tika veltīta finansiālo līdzekļu vākšanai, atbalstam Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu.

Kluba telpās bija klāti galdi, pie kuriem varēja iegādāties atsevišķo tautību devumu. Ļoti bagāts bija Ivetas Leitases un viņas palīdžu sagādātais un sakārtotais latviešu galds kā ar kulināriem devumiem, pīrāgiem un cepumiem, tā arī ar jaunās Lilijas Kambelas (Lily Campbell) māksliniecisko darbu piedāvājumiem. Šī, tikai, latviešu galda devums Ukrainai jau bija ap $6000,00.

Poļu kluba vadība, savukārt, kluba ārpusē bija iekārtojusi tā saucamo sausage sizzle, pie kura cilvēku rinda vēl bija līdz vēlam vakaram.

Līdzekļu vākšanā bija ietilpinātas vienas gleznas ūtrupe, mantu loterija un Ukrainas mazā standarta karodziņu pārdošana.

Priekšnesumos ar dejām piedalījās ukraiņu, poļu un latviešu deju kopas un ukraiņu vīru koris. Dziedāja lietuviski un ukraiņu valodā, noslēdzot ar Ukrainas himnu.

Kanberas Sprigulīša dejotāji Tomasa Volša (Walsh) vadībā, savukārt, savās dejās iesaistīja apmeklētājus, un kā skatuve, tā arī zāles priekšpuse bija pilna ar priecīgiem dancotājiem.

Apmeklētāju vidū bija visu triju Baltijas valstu vēstnieki, Polijas un nupat kā no Ukrainas iebraukušais Ukrainas vēstnieks.

Šīs dienas ritējumā apgrozījās ap 2000 daudzu tautību apmeklētāju, bet gandrīz pilnā skaitā visa Kanberas latviešu saime.

Paldies poļu klubam un tā vadībai – Endrjūam Baikovskim (Andrew Bajkowski).

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com