Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Spara“ 70 gadu jubileja

No klātesošās viedokļa

Laikraksts Latvietis Nr. 698, 2022. g. 20. apr.
Māra More (Moore) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Spars

„Spara“ 70 gadu jubileja. FOTO Ēriks (Eric) Sieriņš.

No kreisās: Jānis Čečiņš, Viktors Sīkais, Toms Veidners. FOTO Ēriks (Eric) Sieriņš.

Vienīgais „Spara“ dibinātājs svinībās – Stanislavs Kašs. FOTO Ēriks (Eric) Sieriņš.

Andris Andersons no „Daugavas“ apsveic „Sparu“. FOTO Ēriks (Eric) Sieriņš.

Andris Andersons dāvina „Sparam“ fotogrāfijas. FOTO Ēriks (Eric) Sieriņš.

Vēsā un šad tad lietaina šī gada 26. marta vakarā plkst.18.00 Daugavas Vanagu namā Bankstounā sanāca kopā liels pūlis – 67 dalībnieku un draugu, kuriem visiem bija viena lieta svarīga – sports un kopība ar latviešiem. Sporta klubam Spars bija šogad 1. martā bija 70 gadu dibināšanas jubileja. Oriģinālie seši Spara dibinātāji bija Kārlis Tiliks, Jānis Ronis, Arvīds Bebis, Nikolajs Soģis, Staņislavs Kašs un Rolands Bērziņš. No dibinātājiem šovakar klāt bija tikai Staņislavs Kašs, kurš ļoti priecājās par lielās jubilejas apsveikumiem.

Ieejot zālē, uzreiz bija svinīga sajūta, redzot sarkanus, sudraba un baltus balonus (Spara krāsās) ar krāsainām lentām, un uz lielā ekrāna atkārtoti parādījās 70 fotogrāfijas no 70 ražīgiem gadiem.

Daugavas Vanagu nama zālē galdi bija novietoti efektīgā, omulīgā saules staru rakstā, ko Viktors Sīkais – Spara kopas prezidents jau tagad 35 gadus, bija stratēģiski izstrādājis ar savu 39 gadu pieredzi kā mērnieks, lai dalībnieki justos kā liela ģimene. Un tā arī bija. Galdiem Kovida dēļ bija jābūt kaut cik atdalītiem, un zālē šoreiz bija mazāk dalībnieku jubilejā, nekā varēja būt, ja nebūtu ierobežojumu.

Pa galdiem bija dekoratīvi salikta Ināras Sīkās gardā paštaisītā pastēte un dažādi garšīgi sieri un uzkodas. Pie aizkariem bija redzama Spara kopas palielināta sarkanā emblēma, kuru sportisti valkāja uzšūtu uz savām sporta uniformām.

Pazīstamas, smaidīgas sejas bija redzamas pie katra galda. Spars ir pēdējos 70 gados atbalstījis sportistus un vadījis simtiem futbolspēles, basketa turnejas, vieglatlētika sacensības, galda tenisa sacensības un Kultūras un Jaunatnes dienās daudzās Austrālijas pavalstīs – Adelaidē, Brisbanē, Kanberā, Melburnā un Sidnejā.

Oficiālā daļā viceprezidents Toms Veidners uzrunāja dalībniekus un deva vārdu tagadējam prezidentam Viktoram Sīkajam, kur bija iepazinies ar Spara dalībniekiem 1974. gadā. Viktors no visas sirds apsveica un uzrunāja Spara klātesošo ģimeni un izskaidroja Spara nozīmi, ko Nate Tilika (Kārļa Tilika sieva) bija izdomājusi kā vārdu šai organizācijai. Spara nozīmi tiem klātesošajiem, kuri nezināja šo vārdu angliski, varētu izskaidrot ar pāris vārdiem – vigor, robust and physical and mental strength or might.

Pateicības tika izteiktas Mark Plāterim, kas organizē veterānu spēles jau tagad 30 gadus, un kā spēlētāji vēl tagad satiekas Condell Park. Kārlis Tiliks bija pirmais prezidents 31 gadu un veltīja 58 gadus Spara labā pat līdz dzīves beigām. Tad sekoja Dimis Pešudovs četrus gadus, Arnolds Jumiķis divus gadus un pašlaik – Viktors Sīkais jau 53 gadus. Viktors bija pateicīgs par atbalstu visus šos gadus, un tagad vēl skatās uz nākotni, jo latviešu jaunās paaudzes sportisti ir talantīgi gan peldēšanā, basketbola spēlēšanā un ūdens polo.

Jānis Čečiņš – Sidnejas Latviešu biedrības pārstāvis – arī apsveica Sparu, un vēl ar lielu Magnum šampānieša pudeli. Vakariņas un saldais ēdiens bija pirmklasīgi – gatavoti ar mīlestību. Visu vakaru 3 ķelneri strādāja kā rūķīši. Liela pateicība Viktoram Sīkajam un Inārai Sīkajai (Daugavas Vanagu prezidentei) par lielo darbu, organizējot ēdienu un šīs jubilejas svinības.

No mana (šo rindiņu rakstītājas) viedokļa Spars ir bijis manas ģimenes apakšstraume, kura kopā ar latvietību un valodu ir mūs visus veidojusi. No, apmēram, 16 gadu vecuma es īsu laiku spēlēju Spara basketa komandā, un Viktors bija mans treneris. Lai gan es drīz pēc tam atstāju komandu, es nevaru teikt, ka man bija pārāk labas basketa spēlēšanas spējas, bet mani četri bērni ir bijuši iesaistīti basketā Spara nodarbībās. Basketa spēles Jaunatnes dienās, peldēšanas sacensības Enfieldā un Vieglatlētikas sacensības netālu no Stratfīldas (Strathfield) caur latviešu skolu.

Esam ļoti pateicīgi par ikkatra gada Spara sporta nodarbību organizēšanu skolas labā. Normunds Ronis, pašreizējais latviešu skolas pārzinis un ilggadīgs Spara basketa komandas dalībnieks, sirsnīgi pateicās no Sidnejas skolas. Viņš pat bija paņēmis līdz Spara sporta jupķi un to svinīgi uzvilka. Mēs katru gadu ēdām garšīgas pusdienas ar cīsiņiem un skābiem kāpostiem Spara apbalvošanā Latviešu namā. Un bērni saņem dalībnieku un pirmās otrās vietas medāļus.

Es esmu pārliecināta, ka ikkatrs, kas ir saticis Viktoru, ir tiešām sajutis, ka viņš kā Spara prezidents ir Spara kodols pēdējos pāris gadus. Viņš ar savu sirsnību, latvietību un mīlestību sportam un pārliecinātību par cilvēku spējām ir Sparu uzturējis dzīvu un aktīvu šos pēdējos 35 gadus.

Apsveicu Sparu lielajā jubilejā un redzēsimies 75 gadu svinībās!

Trīs reiz Spars – Spars! Spars! Spars!

Māra Moore (dzim. Sieriņa)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com