Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mālpils 3x3 gan mācīsies, gan darbosies praktiski

Vadmotīvs jeb tēma ir koks

Laikraksts Latvietis Nr. 699, 2022. g. 26. apr.
Baiba un Rolands Auziņi -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vadītāji Baiba un Rolands Auziņi ar meitām. FOTO no Auziņu ģimenes personīgā arhīva.

Mālpils vidusskola. FOTO no Auziņu ģimenes personīgā arhīva.

Sveiciens jums visiem no 3x3 Mālpils saieta darba grupas un tā vadītājiem – Auziņu ģimenes. Šis būs mūsu pirmais saiets kā organizatoriem, un mēs cītīgi gatavojamies, lai uzņemtu saieta dalībniekus Mālpils vidusskolā laikā no 10. līdz 17. jūlijam.

Ar Mālpils novada iedzīvotāju viesmīlību trīsreiztrīsnieki iepazinās jau 2010. gadā, bet pēc novadu apvienošanas varēsim izbaudīt ne tikai Mālpils, bet visa jaunā Siguldas novada interesanto un bagātīgo vēsturi, dabas krāšņumu un bagātīgo kultūras mantojumu.

Mālpils saieta vadmotīvs jeb tēma ir koks – lietas koks, plosta baļķis, meža pamats un pasaules plaušas, dzimtas koks, Austras koks, Svētais koks, Dzīvības koks, Pasaules koks. Koks, kas savieno divas pasaules. Viss par un ap koku tagad un senāk – gan praktiskā darbošanās ar koku, gan dabas iepazīšana, gan savas dzimtas sakņu spēka apzināšanās, gan augšana gaismā ar Austras koku.

Bērni saietā varēs iepazīt dabu un mežu zaļās dabas un vilku mācības ievirzēs, varēs atraisīt savu radošumu, darbojoties ar koku un mālu, bet pievakarē iepazīt folkloru un pasportot. Pusaudži kopā ar Pēteri Reiteru varēs izbaudīt teātra un improvizācijas sajaukumu.

Pieaugušie būs laipni gaidīti ievirzēs par latviskajiem rituāliem pie Ineses Krūmiņas, dzimtas sakņu spēku pie Aloidas Jurčenko, runas mākslā pie Ārijas Stūrnieces un, protams, ģimeņu seminārā, kuru vadīs 3x3 mamma Līga Ruperte kopā ar Māru Tupesi no ASV. Varēs kopā ar Andri Tomašūnu ievirzē Mālpils cilvēku saknes iepazīt vietējos cilvēkus un meklēt to, kas mūs katru notur dzimtajā zemē. Bet kā tad latvietis bez praktiskas darbošanās! Tāpēc kalsim rotas, darināsim koka taures, gatavosim ēst, mācīsimies celot, aust un strādāt lapu nospiedumu batikā. Iepazīsim koku, tā augšanu un tā izmantošanu no dažādiem skatu punktiem ar Māri Ansi Mitrevicu, Uģi Rotbergu, Edgaru Neilandu un Andreju Svilānu. Vakaros iepazīsim vietējo kultūras dzīvi, sportosim, dziedāsim, griezīsim dančus un nīksim.

Saieta dalībnieki nakšņos bijušās Mālpils arodvidusskolas kopmītnēs gan gultās, gan uz matračiem, kā arī bijušā Mālpils tehnikuma klasēs uz matračiem. Saieta dalībnieku darbošanās lielākoties notiks gaišajās, plašajās un mājīgajās Mālpils vidusskolas telpās, dosimies arī uz Mālpils kultūras centru, savukārt dančus griezīsim un nīksim Mālpils tehnikuma telpās. Iepazīsim arī Mālpils dabas taku, avotus, parku, muižu, pludmali un citas skaistās apkārtnes vietas. Dalības maksa vienam pieaugušajam dalībniekam ir 190 eiro, bērniem līdz 2 gadu vecumam bez maksas, bērniem no 2 līdz 7 gadiem – 95 eiro, bet kodolģimenei nepārsniedzot 600 eiro.

Šogad, ņemot vērā esošo situāciju un ierobežojumus, saietā plānojam pulcēt ap 150 dalībnieku gan no Latvijas, gan, cerams, arī no citurienes, kā arī iespējami daudz vietējo novada iedzīvotāju. Pasākums notiks zaļajā režīmā. Turēsim īkšķus, lai mums izdodas!

Pieteikuma vēstules līdz 1. jūnijam gaidām e-pastā: 3x3Malpils2022@gmail.com

Baiba un Rolands Auziņi,
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI






Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com