Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atgriezies, jaunība, man tevis žēl...

Lasītājas vēstule

Laikraksts Latvietis Nr. 699, 2022. g. 26. apr.
Vita Kristovska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Man pienāk Visa rēķins: 28. decembrī. Melburnā esmu iegādājusies koncerta biļetes... Melburnā? Zvanu Visa kompānijai. Esmu taču ievērojusi Covida likumus, neesmu bijusi tālāk par Sidneju... pēc 30 minūtēm man atbild. Izstāstu savu problēmu... Mani pārslēdz uz citu nodaļu. Gaidu. Paiet ilgāk nekā 30 minūtes. Laipna dāma man paskaidro, ka biļetes šī kompānija arī pārdod Sidnejas koncertiem.

Pagājušas 2 stundas, lai dzirdētu šo paskaidrojumu. Saprotu, ka maksa ir par trim biļetēm, kuras nopirku uz Ešenvalda koncertu Kultūras dienās.

Dalīšos ar jums par piedzīvojumu, lai nopirktu biļetes uz koncertu.

Centos nopirkt biļetes Latviešu namā. Pārbaudu, kad atvērts Nams, kad atvērts Birojs, kad atvērts Veikals. Namā neviens par biļetēm nekā nezina. Tās nepārdod nedz Veikalā, nedz Birojā. Tikai elektroniski! Kā taupīga vecmāmiņa, negribu maksāt rezervācijas nodokli. Vairāk nekā stundu pirms koncerta ierodos Latviešu namā.

Ārpusē skaisti saules sargi, zem kuriem sēž pulciņš jauniešu. Burvīgi! Jaunieši ieradušies uz KD. Bet vilšanās. Nav neviena latvieša, bet vietējie, kuri šodien uzstāsies Ešenvalda koncertā.

Ieeju foajē, lai nopirktu biļetes. Turpat pie durvīm biļešu galds. Nepazīstu pārdevēju. Jautāju: Vai viņa pārdod biļetes? Man atbild: I do not speak Latvian.* Noskaidroju, ka šī dāma ir biļešu pārdevēja no salīgtās firmas un no rezervācijas nodokļa nespēju tomēr izbēgt... Biļetes nav numurētas. Priecājos, ka atnācu ātrāk. ,,Biļetes'' nav papīra gabaliņš ar koncerta vārdu utt. bet tās ievietos tālrunī. Te lielais BET... Nedz es, nedz biļešu pārdevēja neprot tās ievietot manā antīkajā tālrunī. Laipnā pārdevēja mierina, ja kāda problēma, tad lai griežos pie viņas, un viņa uzrādīs pierādījumu, ka esmu nopirkusi trīs biļetes.

Plkst. 14.50 (10 minūtes pirms koncerta sākuma) pie durvīm nostājas cienījams kungs. Eju ar draugiem pie ieejas, BET ieeja aizliegta – jāuzrāda biļetes. Cienījamais kungs pirms vairākiem gadu desmitiem bija mans skolnieks latviešu valodas abitūrijas klasē. Bargumu droši vien iemācījies no manis, man paskaidro, ka bez biļetes ieeja aizliegta. Stāstu un skaidroju, ka manā tālrunī biļeti nevarēja ielikt... turpinu paskaidrot, izskaidrot, bet, cienījamais kungs ir nelokāms – bez biļetes ieejas nav! Aiz manis stāv rinda sirmgalvju. Cienījamais kungs kļūst nervozs.

Steidzos pie biļešu pārdevējas, kura nāk man līdzi pie ieejas zālē un atrisina problēmu. Mēs ieejam pustukšā zālē. Atstājam pie ieejas zālē sirmgalvjus, kuri cenšas telefonā atrast biļeti. Esmu laimīgi izgājusi inkvizīciju. Esmu zālē.

Sēžam otrajā rindā. Aiz manis sēž Ella Mačēna, Viktorija Mačēna, Aina Andersone, Anna Mačēna...

Sākas koncerts. Mocības iekļūt zālē bija koncerta vērts, žēl tikai, ka tik maz klausītāju... varbūt aiz durvīm drūzmējās tie, kuri nespēja elektroniski iegādāties biļetes?

Vita Kristovska
Laikrakstam „Latvietis“

* Angl. – Es nerunāju latviski.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com