Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kurzemes cietokšņa atcere

Sidnejas Daugavas Vanagu namā svin arī Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu

Laikraksts Latvietis Nr. 701, 2022. g. 11. maijā
Gundega Zariņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

No kreisās: Vanadžu priekšniece Gundega Zariņa, jubilāre Zenta Krautmane. FOTO Viktors Sīkais.

Galdi klāti sarīkojumam. FOTO Viktors Sīkais.

Daugavas Vanagu Sidnejas nodaļa katru gadu maija sākumā rīkoja un vēl arvien rīko Kurzemes cietokšņa atceri, bet kopš 1991. gada klāt vēl nāk vēsturiskais 4. maijs, Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena, ko visur atzīmē kā balto galdautu dienu.

Sestdien, 7. maijā, skaistā, siltā rudens dienā Sidnejas DV namā Benkstaunā uzstādījām baltiem galdautiem apklātus galdus, greznotus ar dzeltenām krizantēmām, ar gaiši zilām salvetēm, kas nejauši arī atspoguļoja Ukrainas nacionālās krāsas, tā izsakot solidaritāti Latvijas kaimiņu tautai. Arī Austrālijā maija pirmajā svētdienā svin mātes dienu.

Diemžēl pēdējās divās nedēļās Covid-19 sērga pamatīgi izplatījās Sidnejas latviešu vidū, kaut pateicoties augstās potēšanās līmenim, slimība izpaudusies, cik uzzinām, ļoti mērenā veidā, bet valdības noteikumi nosaka, ka vismaz vienu nedēļu obligāti jāievēro mājas režīms.

Varētu būt, ka tas bija noteicējs, vai arī cilvēki vēl arvien baidās, vai arī Mātes dienas un to saistīto ģimenes pienākumi ietekmēja to, kāpēc uz atceres svinībām atnāca tikai tik daudz, ka aizpildīja tikai divus galdus. Bet priecājamies arī par to.

Vanadžu priekšniece Gundega Zariņa, nodaļas priekšnieces Ināras Sīkās prombūtnē, sveica klātesošos un pakavējās atmiņās par tiem gadiem, kad gadskārtēji ar godu atcerējās Kurzemes cietokšņa posmu un to varonīgos leģionārus. Ar 1945. g. 8. maija kapitulāciju Latvijas un to karavīru, kas palika Kurzemē, liktenis bija nolemts uz nezināmu nākotni, kaut trimdas tautieši vienmēr darbojās ar cerīgu nākotni un mērķtiecīgi turpināja darboties, atgādināt pasaulei par tās nelikumīgo stāvokli. Latvijas tautas 1980to gadu beigu Atmoda, to starpā 1989. gada Baltijas ceļa vēsturiskais notikums, kulmināciju sasniedza ar 1990. g. 4. maija Latvijas Augstākās padomes vēsturisko balsojumu atjaunot Latvijas neatkarību. Tā noslēdzās 45 gadu nebrīvības posms Latvijas vēsturē, kaut varētu arī uzskatīt, ka bija 50. Vēl priekšā stāvēja barikāžu dienas, 1991. g. 21. augusts un 1993. g. Saeimas atjaunošana.

Tagad varam svinēt Balto galdautu dienu ar pateicību visiem, kas pielika roku, lai Latvija atkal ir atzīta kā brīva, neatkarīga valsts.

Viktors Sīkais pēc sievas norādījumiem no tālienes bija sagatavojis telpas, kā arī cūkas cepeša mielastu, un palika tikai Gundegai sasildīt ābolmaizes kā saldo piedevu.

Pie reizes 7. maijs arī sakrita ar Sidnejas nodaļas biedrenes un ilggadējās virtuves darbinieces Zentas Krautmanes 90. dzimšanas dienu, un bijām priecīgi, ka viņa ar lielām, bet nepārvaramām pūlēm varēja ierasties mūsu vidū! Nodziedājām tradicionālo Augstu laimi, prieku un apsveicām ar ziedu velti.

Vēl ilgi pakavējamies draugu vidū, pārrunājot visu, kas bija sakrājies uz sirds, kopš pēdējo reizi tikāmies. Tā šķīramies līdz nākamās satikšanās reizei vai nu biedrības Senioru saietā nākamajā piektdienā, vai nākamajās DV pusdienās sestdien, 4. jūnijā, kur atjaunosim Cēsu kauju atceri.

Gundega Zariņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com