Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA valde

Gatavojas klātienes sēdei Rīgā

Laikraksts Latvietis Nr. 704, 2022. g. 1. jūnijā
PBLA pārstāvniecība -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pasaules brīvo latviešu apvienības valde ziņo, ka gadskārtējā 2022. gada sēde notiks no šī gada 9. līdz 11. jūnijam klātienē Rīgā.

Sēdes svinīgā atklāšana notiks 9. jūnijā plkst. 9.00 Mazajā Ģildē, Amatu ielā 3/5. Apsveikumu PBLA valdei un latviešu organizētajai sabiedrībai ārpus Latvijas teiks Valsts prezidents Egils Levits un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Savu vēlmi uzrunāt tautiešus pasaulē paudis arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kaut dalību savas saspringtās darba kārtības dēļ vēl nav apstiprinājis.

PBLA valde ir aicinājusi bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru teikt svinīgo uzrunu. Tai sekos apsveikumi no Kultūras ministra Naura Puntuļa, Izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces un Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Zandas Kalniņas Lukaševicas. Klātesošos uzrunās ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails (John Carwile). Dalību pieteicis arī Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss (Kevin Rex).

Darba sesijās 10. un 11. jūnijā PBLA valde plāno pārrunāt dalīborganizāciju pieredzi, atsākot latviešu sabiedrisko dzīvi un pasākumus pēc Covid pandēmijas. Valde pārrunās arī Ukrainas atbalsta plānus pasaules latviešu sabiedrībā, gatavošanos 14. Saeimas vēlēšanām ārpus Latvijas, latviešu dziesmu un deju svētkus pasaulē, kā arī diasporas kopu gatavošanos 2023. gada Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem Latvijā.

Ar sadarbības partneriem ministrijās un nevalstiskajās organizācijās valde pārrunās Latvijas valsts atbalsta pasākumus diasporas skolām no 2023. līdz 2027. gadam, gaidāmo Pasaules latviešu Saietu Vispārējo dziesmu un deju svētku ietvaros 2023. gadā, diasporas jauniešu dalību nometnēs Latvijā, jauniešu ceļojumus uz Latviju, kā arī gatavošanos nākamā gada 10. jubilejas Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumam.

Programmā paredzēts izbraukums uz Latvijas gaisa spēku bāzi Lielvārdē – tikties un pateikties ASV lidotājiem par atbalstu Latvijas drošībai, kā arī Likteņdārza apciemojums Koknesē. Ieplānotas arī darba vizītes pie Valsts prezidenta Egila Levita, kultūras ministra Naura Puntuļa un sarunas par gatavošanos dziesmu un deju svētkiem Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Sēdes noslēgumā PBLA valde debatēs par rezolūcijām un pieņems lēmumus par apvienības nākotnes darbu. Tautas sēru dienā, 14. jūnijā, PBLA valde piedalīsies izsūtīto piemiņas pasākumos un apciemos arī jaunizveidoto Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīciju Nākotnes namā.

PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com