Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pasaules latviešu amatierteātri stiprina kapacitāti

Tiek īstenota Sabiedrības integrācijas programma

Laikraksts Latvietis Nr. 706, 2022. g. 15. jūnijā
Sandra Bindarevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2022. gada 1. maijā Pasaules Latviešu Amatieru teātru savienība (PLATS) uzsākusi īstenot projektu Pasaules latviešu amatierteātru kapacitātes stiprināšana, kas tiek īstenots Sabiedrības integrācijas programmā Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam. Sadarbojoties diasporas latviešu teātriem visā pasaulē projekts ilgs līdz 2021. gada 31. oktobrim.

Projekta mērķis ir Latviešu diasporas amatieru teātru un PLATS organizācijas darbības attīstība un biedru kapacitātes stiprināšana. PLATS, kas apvieno 22 diasporas latviešu teātru kopas no trīs kontinentiem un 13 dažādām valstīm – Austrālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Dānijas, Norvēģijas, ASV, Beļģijas, Zviedrijas, Somijas, Islandes, Itālijas, Īrijas un Vācijas, ir dzimusi Covid pandēmijas laikā, savu darbību uzsākot 2021. gada janvārī. Kopā strādājot un īstenojot projektus attālināti, teātri no trīs kontinentiem paveica milzīgu darbu, lai sagatavotu visu organizācijas reģistrēšanai nepieciešamo juridisko dokumentāciju, izveidotu darba grupas, īstenotu virkni radošu un izglītojošu projektu, stiprinātu gan katra atsevišķa teātra kapacitāti, gan organizāciju kopumā. PLATS dibinātāji ir ārvalstīs mītošie teātru profesionāļi, kuriem rūp Latvijas tēla spodrināšana un latviešu teātra mākslas attīstība ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. PLATS misija ir nodrošināt ciešu saikni starp latviešu amatierteātriem pasaulē.

Projekta gaitā paredzēts nodrošināt administratīvo atbalstu organizācijas pamatdarbībai un arī organizēt klātienes saietu, iekļaujot apmācības – meistarklases, izrāžu analīzi un citu teātru dalībniekiem nepieciešamo resursu attīstību izrāžu sagatavošanai, tāpat arī tiks sagatavots un publicēts tiešraides-reportāžas no saieta norises vietas, iekļaujot tajās priekšnesumu video fragmentus un intervijas, tādējādi nodrošinot organizācijas un pasākuma publicitāti. Projekta sekmīgai norisei ir piesaistīti attiecīgās nozares profesionāļi, kuri ikdienā nodrošina atbalstu organizācijas darbam un projekta aktivitāšu sekmīgai realizācijai.

Jau tagad ir zināms, ka pasaules latviešu amatieru teātri 23.-25. septembrī pulcēsies saietā PLATS SOLIS Stokholmā, Zviedrijā. Saietā ir paredzēta plaša aktivitāšu programmas. Pasākuma dalībnieki skatīsies, kādus iestudējumus būs atveduši kolēģi un rādīs savus. Klausīsies, kā tos vērtēs Latvijas eksperti; ko viņi ieteiks uzlabot, kādus norādīs trūkumus, kurus atzīs par veiksmīgiem, kā arī pulcēsies meistarklasēs un pārrunās ieguvumus. Arī paši vērtēsim kolēģu paveikto. Sveiks lieliskāko aktieri un aktrisi, spilgtāko iestudējumu, labāko režiju, visveiksmīgāk izvēlēto mūziku, atbilstošāko gaismu salikumu, u.c. Bet galvenais, baudīs un priecāsies par kopā būšanu, tikšanos ar veciem draugiem un svinēs iepazīšanos ar jauniem.

Saiets PLATS SOLIS ir atvērts pasākums un tajā aicināts piedalīties ikviens. Pašam ir tikai jāizlemj kādā statusā – kā dalībniekam vai skatītājam.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Pasaules Latviešu Amatieru teātru savienība.

#DiasporasNVO2022 #PLATS #PLATSSOLIS #DiasporasTeātri

Sandra Bondarevska,
PLATS Valdes priekšsēde
2022. gada 24. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com